
Víz nélkül nehéz lesz mosogatni. Nehéz helyzetben a tömbházlakók. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Ismét felfüggeszthetik a vízellátást azokban a sepsiszentgyörgyi tömbházakban, ahol a tartozást felhalmozó lakok nem fizetik ki legalább az aktuális számlákat a Közművek Rt.-nek. A szolgáltató hat tömbházban zárná el a vízcsapot, mivel az ott lakók egy része összesen több mint 500 ezer lejjel tartozik.
2022. május 11., 20:162022. május 11., 20:16
2022. május 11., 20:192022. május 11., 20:19
A vízelzárás híre felháborította azokat a lakókat, akik naprakészen fizetik a számlákat, ám az adós szomszédaik miatt víz nélkül maradhatnak. Antal Árpád polgármester leszögezte, ha az adósok nem törlesztik legalább az aktuális számlák értékét, a szolgáltató elzárja átmenetileg a csapokat, hiába hogy ezzel a megszorítással a rendesen fizetőket is sújtja.
Az önkormányzat érdeke, hogy a szolgáltatást ne szakítsák meg, másrészt pedig az is, hogy a szolgáltató behajtsa a kinnlevőségeit, mondta Antal Árpád. Hozzátette, még nem született végleges döntés, annak a lehetőségét is elemzik, hogy egyenként zárják-e el az adós lakóknál a vizet. A szolgáltató szerint viszont erre nincs lehetőség, mert nem egyenként a lakókkal, hanem a lakótársulásokkal van szerződésük.
Mint ismert, a hat tömbházban az elmúlt időszakban több mint 500 ezer lejes tartozás gyűlt fel, a szolgáltató első lépésben fizetési felszólításokat függesztett ki, majd mivel az adósok nem reagáltak, április 28-án elzárták a vízcsapokat. A polgármesteri hivatal közbenjárására végül újraindították a szolgáltatást, ám csak ideiglenesen tettek engedményt.
Az alkotmánybíróság csütörtökön elutasította a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvénytervezetekkel kapcsolatos beadványt – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres.
Több tűzesethez is riasztották szerdán a Hargita megyei tűzoltókat: Lóvészen rosszul szigetelt, Maroshévízen kitisztítatlan kémény, Székelyudvarhelyen pedig meghibásodott elektromos vezeték okozott tüzet.
A gázolaj literenkénti ára átlépte a 10 lejt, ami nemcsak a korábbi előrejelzések beigazolódását jelzi, hanem azt is, hogy a piacra ható gazdasági és geopolitikai tényezők egyre erőteljesebben érvényesülnek – állapította meg Dumitru Chisăliță.
Négyen meghaltak, hárman megsérültek egy tegnap esti balesetben Neamţ megyében. A rendőrségi vizsgálat szerint szabálytalan előzés miatt következhetett be a tragédia – közölték a hatóságok csütörtök reggel.
Már csak néhány nap maradt a kedvezményes adófizetési időszakból, ezen a héten még két munkanap áll rendelkezésre, és ezen kívül jövő hétfőn és kedden lehet még élni a lehetőséggel.
Egy katonai drón mintegy 4 kilométerre behatolt Románia légterébe, majd lezuhant a Tulcea megyei Parcheș település közelében, miután az ukrán légvédelem eltérítette – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Az RMDSZ nem kíván kilépni a kormányból – jelentette ki szerdán Korondon Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Szinte biztosan várakoznia kell a városi pénztáraknál annak, aki ezekben a napokban szeretné rendezni az adóját. Háromszéken a többség élni kíván a tízszázalékos kedvezmény lehetőségével, és ezért akár egy órát is hajlandó sorba állni.
Kijött az első előzetes a Warner-nél készülő Harry Potter-sorozathoz, ami J. K. Rowling világhírű varázslótanoncos regényeit dolgozza fel újra, a 2000-es években készült filmek után.
Székelyföld-szerte számos ponton nyújtanak segítséget a levélszavazatok pontos kitöltésében és annak leadásában. Összegyűjtöttük, a székelyföldi városokban hol adhatja le szavazatát, hogy időben célba érjen.
szóljon hozzá!