
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Közbelépett a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, hogy mégse maradjanak vezetékes víz nélkül a város hat tömbházának lakói.
2022. május 02., 22:002022. május 02., 22:00
A hat tömbházban az elmúlt időszakban több mint 500 ezer lejes tartozás gyűlt fel, a Közüzemek szolgáltató első lépésben fizetési felszólításokat függesztett ki, majd mivel az adósok nem reagáltak, április 28-án elzárták a vízcsapokat.
A polgármesteri hivatal közbenjárására végül újraindították a szolgáltatást, ám csak ideiglenesen tettek engedményt, a szolgáltató szerint csak akkor szavatolják hosszútávon a vizet, ha a lakók törlesztik a felgyűlt tartozást.
Kompromisszumos megoldás lehet, ha a lakótársulások képviselői részletfizetési vállalást írnának alá, ez alapján törlesztik az aktuális számla értékét, és havonta a régi tartozás legkevesebb 5 százalékát. A városháza szervezésében még a héten tartanak egy megbeszélést a polgármesteri hivatal, a közművek és az érintett lakótársulások képviselői között, hogy köztes megoldást találjanak arra, hogy az intézkedésnek ne legyenek járulékos áldozatai, akik rendesen fizetnek a vízért, másrészt, hogy a szolgáltató is be tudja hajtani a kinnlevőségeit.
Az elmúlt két évben a pandémia miatt tilos volt az elmaradást felhalmozók esetében a szolgáltatás felfüggesztése, így a háromszéki szolgáltatónál felgyűltek a tartozások. Amint a veszélyhelyzet véget ért, elkezdték elzárni a vizet az adósoknál, több mint száz iratcsomó van végrehajtás alatt. A közüzemek most már megteheti, hogy leállítja a szolgáltatást, így ha a számla kiállítása utáni 45 napon belül annak értékét nem fizeti be a fogyasztó, automatikusan elzárják nála a vizet. Sepsiszentgyörgyön ugyanakkor a szolgáltatónak nem a lakókkal, hanem a lakótársulásokkal van szerződése, így nincs lehetőség arra, hogy az adós lakásokban zárják el a vizet, hanem a köz- és a magánterület határán felszerelt fővezeték csapját zárják el, így azoknál sincs ilyen esetben víz, akik rendesen törlesztik a számláikat.
Az indokolatlan segélyhívások száma az elmúlt években csökkent, de továbbra is magas – tájékoztatott szombaton a Különleges Távközlési Szolgálat.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a hét folyamán országszerte végzett ellenőrzései során 1080 bírságot szabott ki, összesen több mint 6,6 millió lej értékben – tájékoztatott szombaton az intézmény.
Szarvas, farkas, medve, őz és vaddisznó, vagyis az Erdélyben is élő nagyvadak díszítik a székelykeresztúri Hubertus Vadásztársaság nemrég felavatott zászlaját. A társulat vezetősége közli, hogy csapatuk összetartozását is szimbolizálja a lobogó.
Hetven évvel a fakó keselyűk eltűnése után végre úgy tűnik, minden feltétel adott hozzá, hogy visszatelepítsék a fajt Romániába. Dögevőként a keselyűk – habár emberi megítélésük sokszor negatív – fontos egészségügyi szerepet töltenek be.
Őrizetbe vették pénteken az ügyészek az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársát.
A kürpödi család egyetlen túlélő gyermekét sürgősségi eljárással nevelőszülői gondozásba helyezték, miután a másik négy testvér meghalt, kettő vízbefúlás, kettő pedig tüdőgyulladás szövődményei miatt.
A Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete: a 13 év alatti gyermekek számára teljesen tiltsák meg a közösségi médiához való hozzáférést, a 13 és 15 év közötti gyermekek számára pedig csak szüleik hozzájárulásával engedélyezzék azt.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
szóljon hozzá!