
Víz nélkül nehéz lesz mosogatni. Nehéz helyzetben a tömbházlakók. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Ismét felfüggeszthetik a vízellátást azokban a sepsiszentgyörgyi tömbházakban, ahol a tartozást felhalmozó lakok nem fizetik ki legalább az aktuális számlákat a Közművek Rt.-nek. A szolgáltató hat tömbházban zárná el a vízcsapot, mivel az ott lakók egy része összesen több mint 500 ezer lejjel tartozik.
2022. május 11., 20:162022. május 11., 20:16
2022. május 11., 20:192022. május 11., 20:19
A vízelzárás híre felháborította azokat a lakókat, akik naprakészen fizetik a számlákat, ám az adós szomszédaik miatt víz nélkül maradhatnak. Antal Árpád polgármester leszögezte, ha az adósok nem törlesztik legalább az aktuális számlák értékét, a szolgáltató elzárja átmenetileg a csapokat, hiába hogy ezzel a megszorítással a rendesen fizetőket is sújtja.
Az önkormányzat érdeke, hogy a szolgáltatást ne szakítsák meg, másrészt pedig az is, hogy a szolgáltató behajtsa a kinnlevőségeit, mondta Antal Árpád. Hozzátette, még nem született végleges döntés, annak a lehetőségét is elemzik, hogy egyenként zárják-e el az adós lakóknál a vizet. A szolgáltató szerint viszont erre nincs lehetőség, mert nem egyenként a lakókkal, hanem a lakótársulásokkal van szerződésük.
Mint ismert, a hat tömbházban az elmúlt időszakban több mint 500 ezer lejes tartozás gyűlt fel, a szolgáltató első lépésben fizetési felszólításokat függesztett ki, majd mivel az adósok nem reagáltak, április 28-án elzárták a vízcsapokat. A polgármesteri hivatal közbenjárására végül újraindították a szolgáltatást, ám csak ideiglenesen tettek engedményt.
A hét első két napján országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, karácsonykor azonban lehűlés várható esővel, havas esővel, havazással – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
Tavaly az uniós polgárok 16,9 százaléka élt túlzsúfolt lakásokban, ami enyhe csökkenést jelent a 2023-ban jegyzett 18,1 százalékhoz képest – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
Az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI) 2025 júniusa és novembere között 520 886 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak a Myeterra.ancpi.ro platformon keresztül.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) vasárnap este figyelmeztetett, hogy ransomware típusú kibertámadás történt a román vízügyi igazgatóság több intézménye és szervere, valamint az ország 11 területi vízügyi igazgatósága közül 10 ellen.
A decemberi fordulat utáni első napokban itthon hokibotokkal védték a terroristáktól a tömbház udvarát a férfiak, pontos beosztás alapján, amelyet mindenki igyekezett betartani.
„Referendumot” kezdeményez Nicușor Dan államfő a bírák és ügyészek körében szakmai szervezetük, a Legfelsőbb Bírói Tanács (CSM) működéséről, felvetését azonban ellenzéki képviselők egy csoportja alkotmányellenesnek tartja.
Néma kiállás a ditrói kórházért – ezzel a mottóval hívták az embereket vasárnap délutánra a helyi plébániához. A kórházépület tulajdonosa, a katolikus egyház igényeit a használó intézmény nem tudja teljesíteni, ezért a kórházat bezárták.
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
szóljon hozzá!