
Fotó: Olvasói felvétel
Elütöttek egy gyalogost Székelyudvarhelyen kedden este hét óra előtt nem sokkal a Sziget-lakónegyedben, a Merkúr áruház parkolója előtti gyalogátjárónál.
2021. február 23., 19:242021. február 23., 19:24
2021. február 24., 17:152021. február 24., 17:15
A helyszínre több mentő- és rendőri egységet riasztottak, az érintett szakaszt a mentés és helyszínelés idejére lezárták. A mentőszolgálatnál érdeklődve egyelőre annyit tudtunk meg, hogy egy férfit ütöttek el, vélhetően a fején sérült meg, de eszméleténél volt a kórházba szállításkor.
Ugyancsak a mentőszolgálatnál érdeklődve később megtudtuk, egy 80 éves férfit ütöttek el, aki a baleset következtében koponyasérülést szenvedett, további kivizsgálásra (CT-vizsgálatra) Csíkszeredába szállítják.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a székelyudvarhelyi idős férfi szabályosan próbált átkelni a gyalogátjárón, amikor egy 38 éves, szintén helyi autóvezető elütötte. A baleset idején a sofőr nem állt alkohol befolyása alatt. Gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárást indítottak ellene.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy jövő héten újraindulhat az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) kibertámadás miatt leállt tevékenysége.
Nőtt a bejelentett családon belüli erőszakos esetek száma Hargita megyében: az év első felében 261 bűncselekményt jegyeztek, szemben a tavalyi azonos időszak 199 esetével. A rendőrség szerint az áldozatok nagyobb bizalommal fordulnak a hatóságokhoz.
Újabb két korszerű és környezetbarát bölcsődét adtak csütörtökön át Hargita megyében. Az új intézmények Siménfalván, valamint Csíkszentgyörgy községben, Csíkbánkfalván épültek.
A természettudományok és a matematika-informatika szakokra volt a legnehezebb idén bejutni a nyolcadik osztályt végzetteknek Székelyföldön. A magyar tagozaton 8,80 volt a legmagasabb utolsó bejutási átlag az egyik székelyföldi líceumban.
A Henley Passport Index júliusi adatai szerint a román útlevél a 11. helyen áll a világon, ami Románia eddigi legjobb helyezése ebben a rangsorban – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu ügyvivő belügyminiszter.
Aláírták a gyergyószentmiklósi Mobilitás 2 projekt kivitelezési szerződését, így augusztusban kezdődhetnek a munkálatok. A közel 15 millió lejes beruházás többek között útfelújítást, új járdákat, parkolókat és zöldfelületek rendezését is magában foglalja.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
szóljon hozzá!