
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Elgázoltak egy nőt Csíkkozmáson, aki szabálytalanul próbált átkelni az úttesten hétfőn a kora esti órákban – tájékoztatott a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
2023. január 17., 12:362023. január 17., 12:36
Egy 55 éves, sepsiszentgyörgyi nő miközben autóval az E578-as európai úton haladt Csíkszereda irányából lakhelye felé hétfőn este hat óra után, Csíkkozmásnál elgázolt egy 47 éves, kászonaltízi nőt, aki
A hatóságiak vizsgálata szerint a sofőr nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően, az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Az Országos Meteorológiai Igazgatóság narancssárga riasztást adott ki szerda estére következő Maros megyei településekre: Szováta, Sóvárad, Makfalva, Székelybere, Nyárádremete, Nyárádmagyarós és Kibéd.
Szociális gondosóra-program bevezetése, a civil pályázati rendszer újraindítása, valamint a városi költségvetés módosítása is a napirenden szerepelt a gyergyószentmiklósi képviselő-testület szerdai ülésén. A Monturistnak újabb levelet küldenek.
Narancssárga riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat több településre Hargita megyében szerda estére. Erős széllökések, jégeső és villámlás is kísérheti a ma esti vihart Korond térségében.
A védelmi minisztérium közölte, hogy nem érkezett jelentés a román légtér megsértéséről, miután a hadsereg radarrendszere egy légi célpontot észlelt szerdán az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 8 kilométerre északra, a román határ közelében.
Csaknem két tonna, az előírásoknak nem megfelelő élelmiszert vontak ki a forgalomból a tengerparti üdülőtelepeken június 29. és augusztus 23. között végzett ellenőrzések során.
Bejelentette lemondását szerdán a bukaresti kormány főtitkárhelyettese, aki ellen befolyással való üzérkedéshez nyújtott bűnsegédlettel indított eljárást a korrupcióellenes ügyészség (DNA).
Elfogtak a rendőrök négy embert, aki hamis 100 eurós bankjeggyel fizetett kedd késő este az egyik szolnoki gyorsétteremben – közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság szerdán az MTI-vel.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Románia szerdán megkapta az Európai Bizottság (EB) SAFE védelmi hitelkeretéből folyósított első, 2,5 milliárd eurós összeget – közölte az uniós végrehajtó testület.
szóljon hozzá!