
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Kedden távozott sepsiszentgyörgyi otthonából a 15 éves Keresztes Róbert-Szabolcs, aki azóta nem tért haza. kérik, hogy aki tud róla, hogy hol tartózkodhat jelezze a rendőrségen. Frissítés: a fiú időközben megkerült.
2024. szeptember 25., 21:552024. szeptember 25., 21:55
2024. szeptember 25., 22:332024. szeptember 25., 22:33
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget szerdán értesítették arról, hogy egy nappal korábban szeptember 24-én, kedden a 15 éves Keresztes Róbert-Szabolcs önként távozott sepsiszentgyörgyi otthonából és azóta nem tért vissza.
A kiskorú az eltűnés idején sötétszürke melegítőnadrágot, fekete hosszú ujjú, kapucnis blúzt, fekete sportcipőt viselt. Az eltűnt fiú 186-187 cm magas, sportos testalkatú, barnászöld szemei, sötétbarna haja, kerek arca van.
Kérik, hogy akik olyan információval rendelkeznek, amely a keresett személy tartózkodási helyéhez vezethet, hívják a 112-es sürgősségi hívószámot, vagy jelezzék a legközelebbi rendőr-kapitányságon.
Mint a hatóságok utólag tájékoztattak, Sepsiszentgyörgy körzetében megtalálták az eltűnt fiút, miután Ro-Alert felhívást küldtek szét.
A 2026-os költségvetést el fogja fogadni a parlament, és a kormánykoalíció Ilie Bolojan miniszterelnök vezetésével folytatja a munkát a 2027-re tervezett kormányfőcseréig – jelentette ki szerdán Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Tizenhárom középület tetejére szerelnek fel napelemeket Farkaslaka községben egy pályázat részeként, ami jelentős spórlást jelent majd a villanyszámlákon. A hosszú távú cél az, hogy teljes egészében megtermeljék az elfogyasztott áramot.
Százharminckét millió eurós beruházás zajlik a marosvásárhelyi orvosi egyetemen, ahol több mint tízezer diák tanul – derült ki Leonard Azamfirei rektor beszámolójából, aki a Marosvásárhelyen megvásárolt épületek sorsáról is beszélt.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint februárban 2,1 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,3 százalék.
A jövő héten esedékes próbaérettségi bojkottálására biztatják a tanárokat az oktatási szakszervezetek.
Elfogadta szerdán a szenátus első házként azt a törvénytervezetet, amely szerint 2026-ban országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Többször látták Székelyszenterzsébeten a kifejlett medvét, amely kedden egy szürkemarhát is megölt, jelentős kárt okozva a gazdának. Később ismét visszatért a helyszínre a nagyvad, így kénytelenek voltak kilőni azt.
Több okból is takarékosságra kényszerülnek a Szent György Napok szervezői, de a vízzel félig telt pohár tele felét nézik: az erdélyi és helyi fellépőkkel az egymásra figyelés, a találkozások öröme jobban megélhető.
Lezárták a csíksomlyói borvízforrás környékét egy szalaggal miután a laborvizsgálatok Coliform baktériumok jelenlétét mutatták ki vízben. Feltehetően a forrás magától kitisztul és napokon belül újra iható lesz a vize.
szóljon hozzá!