
Fotó: Maros megyei rendőr-főkapitányság
Segesvári otthonából távozott szerdán este az a 13 éves fiú, aki mindezidáig nem tért haza, és akinek eltűnését szerdán éjszaka jelentették hozzátartozói a rendőrségen.
2024. augusztus 29., 10:002024. augusztus 29., 10:00
2024. augusztus 29., 14:442024. augusztus 29., 14:44
A 13 éves Ciurchi Constantin szerdán este fél tíz körül hagyta el otthonát, és mostanáig nem tért haza. A körülbelül 150 centiméter magas, barna szemű és világosbarna hajú fiú távozásakor fekete tréninget, és fekete sportcipőt viselt.
A Maros megyei rendőrség arra kér mindenkit, hogy aki tud valamit az eltűnt kiskorúról, vagy felismeri valahol a kép alapján, telefonáljon a 112-es segélyhívószámra, esetleg jelentse a legközelebbi rendőrőrsön.
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság csütörtök délutáni tájékoztatása szerint megtalálták Segesváron az eltűnt kiskorút és visszaszállítják a családjához.
A kötelező magánnyugdíjalapban összegyűlt pénz 30 százalékát adják ki egyben, 70 százalékát pedig havi lebontásban. A havonta történő kifizetést a szociális minimálnyugdíjhoz viszonyítják, ami most 1281 lej.
Öt fiatal jelentkezett arra, hogy visszaszerezze a keresztet a Duna jeges vizéből, azonban végül csak hárman ugrottak a folyóba Giurgiuban vízkeresztkor. A románok úgy tartják, hogy aki elsőként éri el a keresztet, egész évben szerencse kíséri.
Több autóban is kárt tett a tetőről lezúduló hó Gyulafehérváron. Az eset kapcsán óvatosságra hívja fel a járműtulajdonosok és gyalogosok figyelmét a helyi önkormányzat.
Eseménydús napokon vannak túl, és azokra is számítanak a Hargita és Maros megyei hegyimentők. Tapasztalataik szerint a balesetek többsége a sí- és szánkópályákon történik, de a hegyekben várható további havazás miatt a túrázóknak is résen kell lenni.
Két felnőttet és négy gyermeket vittek kórházba, miután autójukkal a jeges Beszterce-folyó medrébe zuhantak Dornavátrán.
A csendőrség kedden közölte, hogy hamisak azok a közösségi médiában terjedő képek, amelyeken állítólagos román csendőrök láthatók, amint egy épületben járólapot raknak le.
A közmédia mindenki számára ingyenesen elérhetővé teszi a Nemzeti Sport archív tartalmait – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
A romániai polgárok több mint kétharmada (68 százaléka) támogatná az ukrajnai béke megkötését az Egyesült Államok által szabott feltételek mellett – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásából.
Lezuhant kedden Aradon egy tízemeletes tömbház tetejéről két férfi. A tragédia a Romanilor sugárúton történt.
Meghalt Tarr Béla filmrendező kedden – közölte az MTI-vel Fliegauf Bence rendező a család nevében.
szóljon hozzá!