
Fotó: Pinti Attila
Látványos munka zajlott szerdán délelőtt a csíkszeredai, Szív utcai kazánháznál, ugyanis ipari emelődaru segítségével emelték le annak két kéményét az épület parkoló felőli oldalán.
2023. május 31., 12:172023. május 31., 12:17
2023. május 31., 15:072023. május 31., 15:07
A kazánház környékét már kedden lezárták, szerdán pedig megérkezett az ipari emelődaru és a munkások, akik biztosították a körülményeket a meglehetősen régi, darabokból összehegesztett, 32 méter magas, mintegy 4,5 tonnás kémények leemeléséhez.
• Videó: Székelyhon
A tartókábelek elvágása és a tartócsavarok eltávolítását követően a daru biztonságosan emelte le a kéményeket, amiket a kazánházzal szomszédos zöldövezeten a munkások darabokra vágtak, majd teherautókkal elszállítottak.
Mint megtudtuk, a most leszerelt kémények helyére a későbbiekben újak kerülnek, ugyanakkor a kazánház Decemberi Forradalom és a Szív utcák találkozásánál levő kéményeit is leszerelik egy későbbi időpontban, ez azonban várhatóan útlezárással is fog járni.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Jogerősen hét év és tíz hónap szabadságvesztésre ítélte szerdán a bukaresti ítélőtábla a „zsenimentornak” is nevezett K. Lajost két kiskorú fiú ellen elkövetett nemi erőszak miatt.
A kormány 5–6 százalék feletti infláció esetén törvénnyel korlátozná az agrár-élelmiszeripari termékek kereskedelmi árrését – jelentette be szerdán Florin Barbu mezőgazdasági miniszter.
A betegek jogosultak lesznek arra, hogy a kezelőorvosuk ne csupán javaslatot tegyen, hanem konkrétan átirányítsa és időpontot is foglaljon számukra a következő szükséges szakorvosi konzultációra vagy diagnosztikai vizsgálatra.
A megyei katonai központok teljes egészében a védelmi minisztérium irányítása alá kerülnének 2027. január elsejétől – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán. De előbb meg kell oldani azt a problémát, ami Hargita megyére is jellemző.
Az alkotmánybíróság szerdán február 18-ra halasztotta a döntést a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
A szabadságon lévő Gheorghe Stan alkotmánybíró is jelen van az alkotmánybíróság szerdai ülésén, amelyen a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványt tárgyalja a testület.
A miniszterelnöki hivatal 2025-ben összesen közel 9,97 millió lejjel (23,7 százalékkal) csökkentette kiadásait az előző évhez képest – tájékoztatott szerdán a kormány sajtóirodája.
Két ember égési sérüléseket szenvedett miután tűz ütött ki kedd este egy tömbházlakásban Sepsiszentgyörgyön. A tűzeset miatt negyven személyt kellett evakuálni a tömbházból.
Hirtelen esett össze egy idős férfi hétfőn Marosvásárhely egyik utcáján, egy önkéntes tűzoltó azonban éppen a helyszínen volt, és azonnal cselekedett, mellkaskompressziókkal hozta vissza az életbe a férfit.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) kedden ismertette az 112-es segélyhívó számra érkező hívások helymeghatározására szolgáló új rendszerét, valamint a hallássérült emberek számára a segélyszolgálat igénybevételét segítő opciót.
szóljon hozzá!