
Veszélyt jelentenek az autósokra a jégdarabok
Fotó: Maros megyei hegyimentő-szolgálat
Ratosnya és Palotailva között, az országút menti meredek sziklafalakról a Maros megyei útügyi igazgatóság, valamint több Maros-völgyi polgármesteri hivatal kérésére a hegyimentő-szolgálat hozzálátott a jégcsapok eltávolításához.
2021. február 23., 14:562021. február 23., 14:56
2021. február 23., 14:582021. február 23., 14:58
Ahogy Kovács Róbert, a Maros megyei hegyimentő-szolgálat vezetője a Székelyhonnak elmondta, a Maros völgyének azon a szakaszán nagy veszélyt jelentenek a közúti forgalomra ezek a jégdarabok, mivel a hőmérséklet gyors emelkedésével nem olvadnak meg, hanem az úttestre zuhannak.
Vannak, akik nem veszik észre, vagy ha igen, hirtelen elrántják a kormányt, baleset okozva ezzel – magyarázta a hegyimentők vezetője. A helyszínen az akciót segíti a rendőrség is, amely időnként leállítja a forgalmat, figyel a balesetek megelőzésére. A jégdarabok eltávolításán egész héten dolgoznak.
Fotó: Maros megyei hegyimentő-szolgálat
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Bár már leáldozott a húsvéti képeslapküldés szép szokása, a korábban képeslapokon ábrázolt húsvéti szimbólumok tovább élnek az internetes üdvözleteken is. Vajon valaha elgondolkozunk-e azon, hogy mit üzennek a képek?
Változékony, gyakran szeszélyes időjárásra számíthatunk Székelyföldön a következő két hétben – derül ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből. Az ortodox húsvét idején csapadékos idő ígérkezik a térségben is.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Egy lakóház melléképületében csaptak fel a lángok hétfőn délután Székelyhodoson, a tüzet már eloltották a lakók, amire a tűzoltók a helyszínre érkeztek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Többen ültek ittasan a kormányhoz húsvét vasárnap Hargita megyében: volt, aki emiatt árokba hajtott, ugyanakkor akadt olyan sofőr is, aki nem elég, hogy ittas volt, jogosítvánnyal sem rendelkezett sőt, autója sem volt bejegyezve.
Hideg időre, erős szélre és vegyes csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely Székelyföld térségét is érinti.
Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.
szóljon hozzá!