
Fotó: Rab Zoltán
Felháborodást keltett a marosvásárhelyi kisgyermekes szülők körben, hogy előzetes értesítés nélkül a város több játszóteréről összeszedtek eszközöket és elvitték azokat. Kiderült, hogy a városháza azért tette ezt, mert a felszerelt játékelemek nem azok voltak, amelyek a szerződésben szerepeltek.
2021. február 22., 12:012021. február 22., 12:01
Már tavaly novemberben kiderült, hogy a volt városvezetés, 2020-ban, a kampányhajrában
Ez azt jelenti, hogy olyan játszóeszközöket is felszereltek, amelyek nem szerepeltek a szerződésben, mindezt a szükséges engedélyek nélkül. Az engedélyek kiváltása azért is fontos, mert azt feltételezi, hogy valaki átveszi és ellenőrzi a játszóeszközöket, megvizsgálja, hogy megfelelnek-e a biztonsági előírásoknak. Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere elrendelte, hogy
Fotó: Rab Zoltán
A helyszíni ellenőrzések során kiderült, hogy több játszótéren vannak olyan elemek, amelyek nem szerepelnek a kivitelezővel megkötött szerződésben, így elhelyezésük szabálytalan. Emiatt a napokban a Kövesdombon, de az Egyesülés negyedben a Földműves utcában, illetve a Tudor lakótelepen az Ágacska és a Szuper üzletnél leszerelték ezeket a játékelemeket. A Szupernél szinte teljesen üresen maradt a játszótér. Az édesanyák, nagymamák jogosan voltak felháborodva, mert senki nem értesítette őket, hogy mi történik. Igaz ugyan, hogy
A törvénytelenül felszerelt elemeket begyűjtötték a játszóterekről
Fotó: Rab Zoltán
A Székelyhon megkeresésére a városháza illetékese elmondta, hogy elsősorban nem azért szerelték le a játékeszközöket, mert azok veszélyesek lettek volna, hanem azért, mert az átláthatóság és a törvény betartása érdekében
Ezért, azokat, amelyeket nem a szerződés alapján állítottak fel, összeszedték. Megtudtuk, azért történt ez meg most, hogy tavaszig vissza tudják szerelni az eszközöket, a törvényes előírásoknak megfelelően.
Az érvényben levő egészségügyi rendelkezések értelmében a játszóterek továbbra is zárva kellene legyenek, de ezt legtöbb helyen nem tartják be, nem ellenőrzik.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) csütörtökön felszólította a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökét, hogy döntse el: kormányon vagy ellenzékben kíván politizálni.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben találkozott Roxana Mînzatuval, az Európai Bizottság ügyvezető alelnökével.
Jóváhagyta csütörtökön az oktatási minisztérium az általános iskolai beiratkozás 2026–2027-es tanévre érvényes menetrendjét.
Fel fogják függeszteni a gépjárművezetői engedélyét annak a sofőrnek, aki határidőig nem fizeti be a közlekedési szabálysértési bírságot – vezet be új szabályozást (amint hatályba lép) a kedden este elfogadott sürgősségi kormányrendelet.
A szervezett bűnözés és terrorizmus ellenes ügyészség (DIICOT) ügyészei csütörtökön razziát tartottak egy bukaresti éjszakai klubban.
Mintegy kilencven tonna, engedély nélküli helyen tárolt hulladékot foglaltak le a rendőrök Hargita megyében egy illegális hulladékgazdálkodási ügyben.
Drónt észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni szerdai orosz légitámadás során – tájékoztatott szerda este a védelmi minisztérium.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint előre tervezett munkálatok miatt több helyszínen is szünetelni fog az áramszolgáltatás Csíkszereda területén.
Egy tizenegy éves gyermek – kihasználva, hogy nem figyelnek rá – beült édesanyja autójába, elindította a motort és véletlenül elütötte az autó mellett tartózkodó anyját, aki megsérült szerdán este a Szeben megyei Sellenberken.
Átlátható, következetes és diszkriminációmentes eljárást kér a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) a román hatóságoktól március 10-i marosvásárhelyi felvonulásával kapcsolatban, amelyet a székely szabadság napja alkalmából tartanak meg.
szóljon hozzá!