
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
A rendezettebb városkép érdekében a polgármesteri hivatal munkatársai novemberben 35 elhagyott vagy gazdátlan autót azonosítottak Csíkszereda közterületein.
2019. december 05., 17:002019. december 05., 17:00
2019. december 06., 09:392019. december 06., 09:39
Felszólítás és levélben való értesítés után ezek közül négy autót a napokban elszállítottak, 11-et pedig tulajdonosaik távolítottak el a közterületekről. Az önkormányzat közleményben kérte a további érintetteket, hogy gondoskodjanak a tulajdonukban levő autók elszállításáról, mert ha ezt a polgármesteri hivatal teszi meg, a gépjármű-tulajdonos csak bírság fejében válthatja ki az autóját, illetve ha ezt nem teszi meg 10 napon belül, az autó a városháza tulajdonába kerül, és értékesítik.
Megtiltja a brit kormány a közösségi média használatát a 16 évnél fiatalabb gyerekek számára.
Hetek óta üzenget Hargita Megye Tanácsának korábbi elnöke utódjának, hétfőn azonban látványosan egymásnak esett Hargita Megye Tanácsának ülésén Bíró Barna Botond és Borboly Csaba a homoródfürdői ifjúsági tábor ügyében.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre, a június 15–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Jöhet a nyár.
A bukaresti katonai törvényszék a csendőrségi vezetőket a vádak alól felmentő ítéletet hozott hétfőn a 2018. augusztus 10-i fővárosi tüntetés ügyében.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.
Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
2 hozzászólás