
A helyzet rendezésének idejére bezárták az állatkertet
Fotó: Haáz Vince
Nem volt megfelelően bezárva a ketrece az ukrajnai Odesszából Marosvásárhelyre szállított oroszlánok egyikének. Az állatkertet ideiglenesen bezárták, csendőrök is a helyszínre vonultak.
2022. május 25., 12:012022. május 25., 12:01
2022. május 25., 13:562022. május 25., 13:56
A háború miatt kiürített odesszai állatkertből nyolcegyedes oroszláncsaládot szállítottak Marosvásárhelyre. Az állatok szerdán délelőtt érkeztek meg a somostetői állatkerthez.
Csendőregységet is riasztottak a helyszínre. Kéznél a fegyver
Fotó: Haáz Vince
Úgy értesültünk, hogy
Fotó: Haáz Vince
Az állatkertet kiürítették, hogy biztonságosan az új, ideiglenes lakhelyére tudják vinni az oroszlánt.
A helyszínen lévők úgy tudják, hogy egy látogatócsoportot a zárt majomházba tereltek, amíg rendeződik a helyzet. A helyszínre egy csendőregység is érkezett.
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi városháza sajtószovivője, Borsos Csaba a Székelyhonnak elmondta, hogy nem szabadult ki az oroszlán. „Azért kellett elkábítani az Odesszából érkező egyik oroszlánt, mert a ketrec, amelyben utazott, nem volt megfelelően bezárva. Így nem lehetett biztonságosan az új helyére szállítani. Az előírásoknak megfelelően jártak el az állatkert alkalmazottai” – hangsúlyozta az illetékes.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
szóljon hozzá!