
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Elsőfokú (sárga) havazási riasztást adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország húsz megyéjére és a fővárosra – írja az Agerpres hírügynökség.
2021. január 10., 17:592021. január 10., 17:59
A meteorológusok szerint vasárnap este hat órától hétfő délután két óráig sűrű havazásra és jelentős hóréteg képződésére kell számítani: helyenként 10–20 centiméteres, elszigetelten akár 30–40 centiméteres hótakaró is lerakódhat. Hétfőre virradóan főként a Bánság déli részén, Olténiában, Munténia nagy részében, a Bánsági-hegységben és a Déli-Kárpátok vidékén fog havazni, a hétfői nap első felében pedig Munténiában és a Kárpát-kanyarban várható inkább sűrű havazás.
A szél is megerősödik, a széllökések sebessége meghaladhatja a 45–55 kilométert óránként a déli területeken, a Déli-Kárpátok és a Kárpát-kanyar 1700 méter fölötti régióiban pedig az óránkénti 60–70 kilométert, hóviharokat idézve elő.
A következő megyéket érinti a sárga jelzésű riasztás: Fehér, Argeş, Brassó, Buzău, Călăraşi, Krassó-Szörény, Kovászna, Dâmboviţa, Dolj, Gorj, Giurgiu, Hunyad, Ialomiţa, Mehedinţi, Olt, Prahova, Szeben, Teleorman, Vâlcea és Vrancea, illetve Bukarest.
Az ANM ugyanakkor csapadékra, főként havazásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki, amely az ország túlnyomó részére érvényes egészen szerda délelőttig.
A jövő hét második felétől az ebben az időszakban megszokottnál hidegebbé válik az idő, és helyenként még havazni fog – tájékoztat még az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
Harmadfokú hőségriasztás van érvényben szerdáig Szatmár, Bihar, Arad és Temes megyében. Térségünkben Maros megyében narancs jelzésű hőségriasztás van érvényben.
A Duna vízhozama a következő napokban másodpercenként 1400 köbméterre csökkenhet Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Megállíthatatlanul emelkedik az üzemanyagok ára, a dízel litere egyes töltőállomásokon már a 11 lejhez közelít.
Több mint 33 ezer diák iratkozott be a hétfőn kezdődő pótérettségire.
szóljon hozzá!