
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy elrobbant gumiabroncs miatt három autó ütközött össze Máréfalva és Kápolnásfalu között a 13A jelzésű országúton kedd délután. A forgalom egyelőre egy sávon, felváltva zajlik.
2025. január 21., 16:072025. január 21., 16:07
Egy 27 éves férfi Csíkszereda irányából Székelyudvarhely felé haladt kedden 14 óra előtt, amikor
Az ütközés következtében előbbi autó egy másik személygépkocsiba csapódott, ezt egy 25 éves férfi vezette és szintén Csíkszereda felé haladt.
A helyszínre érkező rendőrök alkoholszondával ellenőrizték valamennyi sofőrt: egyikük se fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. A három érintett járműben anyagi kár keletkezett.
A mentés és helyszínelés idejére a forgalmat lezárták, jelenleg egy sávon terelik a feltorlódott autókat a rendőrök. A forgalom néhány órán belül mindkét sávon újraindul – tudtuk meg Maria Plumbutól, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől érdeklődve.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
Szerdán a Cotroceni-palotában tárgyalt Nicușor Dan államfővel a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz – közölték politikai források az Agerpres hírügynökséggel.
Kelemen Hunor szerint a szövetség számára a PSD, a PNL, az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek frakciója alkotta koalíció újraalakítása jelenti az első számú opciót.
Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben: a Román Nemzeti Bank (BNR) által szerdán közzétett árfolyam szerint egy euró 5,2688 lejbe kerül, 5,08 banival (0,97 százalékkal) többe, mint kedden.
szóljon hozzá!