
Fotó: Beliczay László
Három helyszínen szerveznek négy hétvégés képzést fiatal vállalkozóknak: pénteken vette kezdetét a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT), a Hargita Business Center és a Műhely – L’atelier Egyesület partnerségében megvalósuló Erdélyi Vállalkozói Iskola.
2021. március 19., 20:542021. március 19., 20:54
2021. március 19., 21:032021. március 19., 21:03
A program iránt óriási volt az érdeklődés, az ötven jelentkezőből kétlépcsős rostálási folyamat során választották ki a részvevőket. „Dönteni így sem tudtunk, úgyhogy az eredetileg tervezett 15 fős létszámot végül megemeltük 18 főre” – árulta el Szakács-Paál István, a székelyudvarhelyi inkubátorház vezetője.
A képzéssorozat részvevőinek zöme egyébként saját terméket forgalmaz vagy a vállalkozásuk szolgáltatásalapú, de van köztük olyan, aki az IT-iparban dolgozik vagy kereskedelemmel foglalkozik. Az Erdélyi Vállalkozói Iskola továbbá nem hazudtolja meg a nevét, hisz részvevők Erdély minden régiójából vannak, egyebek mellett Székelyudvarhelyről, Csíkszeredából, Sepsiszentgyörgyről, Nyárádszeredáról, Marosvásárhelyről, Kolozsvárról, illetve vidéki településekről is.
A Székelyudvarhelyen tartott nyitóeseményen Gyerkó László, az RMKT elnöke kifejtette: a szakmai szervezet számára kiemelten fontos a gazdasági képzés, ezért örömmel vették a partnerségi felkérést, a maguk részéről pedig a lehető legtapasztaltabb oktatókat biztosították a vállalkozói iskolához. Antal Lóránt ezúttal nem szenátorként, hanem a társszervező Műhely – L’atelier Egyesület elnökeként vett részt az eseményen, ahol felelevenítette, hogy még a Magyar Ifjúsági Értekezlet elnökeként kezdeményezte a Kárpát-medencei fiatal vállalkozók találkozóját, a későbbiekben pedig az egyesület révén karolták fel a helybéli kis- és középvállalkozókat. A cél ugyanis az, magyarázta Antal Lóránt, hogy a fiatal vállalkozókat abban segítsék, hogy a kezdeti buktatók miatt ne torpanjanak meg.
– erősítette meg Szakács-Paál István.
A képzés első hétvégéjén Hűvös Ágnes és Orosz Adrián tart interaktív vállalkozói készségfejlesztői tréninget Székelyudvarhelyen. Április 9–11. között Marosvásárhelyen folytatódik a programsorozat, ahol Tánczos Levente, Miklós István és Králik Lóránd tart képzést pénzügyi témakörökben. Április 23–25. között ismét Székelyudvarhely lesz a helyszín, a harmadik hétvégén Kádár Magor, Kurkó Cecília, Márkus András és Sevecsek Reni tart előadást marketing és kommunikációs témakörökben. A negyedik hétvégén, május 7–9. között Kolozsvárra várják a résztvevőket, ahol egész napos mentorálásban részesülnek Farkas Levente, Sánta Edit, Nagy Károly és Laczkó Dénes irányításával.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.
Áprilishoz képest májusban 159 lejjel (2,7 százalékkal) 5684 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9483 lej volt, 257 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Egy csoport fiatal nemrég azzal szórakozott a sepsiszentgyörgyi állomási tónál, hogy éjszaka eloldozta a csónakokat és a vízibicikliket a stégtől, használta azokat, majd sorsukra hagyta őket. A polgármester szerint ennek következményei lesznek.
Építik a hulladékudvarokat Hargita megyében, ám több településen még nem tisztázott, hogy miként lehet szabályosan működtetni ezeket. A természetes személyek később meghatározott mennyiségben adhatnak majd le többféle hulladékot ingyenesen.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
1 hozzászólás