
Fotó: Országos Rendőr-főkapitányság
További harminc napig előzetes letartóztatásban marad a csapószentgyörgyi kannabiszültetvény ügyében előállított két férfi – döntött a Maros megyei táblabíróság.
2017. szeptember 27., 17:572017. szeptember 27., 17:57
A bírók elutasították a gyanúsítottak fellebbezését, és helyben hagyták a Maros megyei törvényszék vonatkozó döntését. A táblabíróság határozata jogerős.

A Maros megyei törvényszék a DIICOT marosvásárhelyi kirendeltségének kérésére két személy nevére állított ki szerdán este harminc napra szóló előzetes letartóztatási parancsot, akiket drogkereskedelemmel gyanúsítanak a csapószentgyörgyi kannabiszültetvény ügyében.
O. A. L. és H. Zs. nevére, a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) marosvásárhelyi kirendeltségének kérésére szerdán állítottak ki 30 napra szóló előzetes letartóztatási parancsot. A két férfit drogkereskedelemmel gyanúsítják a Radnót városhoz tartozó csapószentgyörgyi kül- és beltéri kannabiszültetvény ügyében.
A DIICOT tájékoztatása szerint alapos a gyanú, hogy ez év folyamán a gyanúsítottak kannabiszmagokat ültettek el Csapószentgyörgyön. Az ültetvényen nyolcvan tő kendert találtak, valamint házon belül további tizenegy növényt, amelyeket különleges berendezéssel neveltek. A házkutatás során 540 gramm szárított kannabiszmag is előkerült.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
szóljon hozzá!