
Az elkövetőt őrizetbe vették, majd előzetes letartóztatásba helyezték. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Előzetes letartóztatásba helyezte a Hargita Megyei Törvényszék azt a székelykeresztúri férfit, aki a gyanú szerint késszúrással végzett élettársával. A kényszerintézkedés ellen a gyanúsított fellebbezést nyújtott be.
2025. február 12., 09:532025. február 12., 09:53
A bűntény az elmúlt szombaton történt Székelykeresztúron, ahol egy férfi késsel mellkason szúrta élettársát, aki az elszenvedett sérülés miatt életét vesztette. A rendőrség őrizetbe vette az elkövetőt, G. Józsefet, majd a Hargita Megyei Törvényszék 30 napra előzetes letartóztatásba helyezte, elutasítva a házi őrizetre vonatkozó indítványt.
aki fellebbezést nyújtott be a kényszerintézkedés ellen, erről a Marosvásárhelyi Ítélőtábla dönt.

Meghalt az a székelykeresztúri nő, akit a gyanú szerint élettársa mellkason szúrt szombaton. A részletekről a Hargita megyei törvényszéki ügyészség szóvivője, valamint a város polgármestere számolt be lapunknak röviden.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A havazás mellett újabb fagyos reggelre ébredtünk országszerte, ám most közel sem Csíkszeredában volt a leghidegebb.
szóljon hozzá!