
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Rendőrkézre került az a két férfi, akit ugyan tetten értek lopás közben, mégis sikerült elmenekülniük a helyszínről kedden. Csütörtökön harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték őket – adta hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2024. október 18., 16:302024. október 18., 16:30
Két férfi betört egy csíkszentsimoni ingatlanba, ahonnan anyagi javakat loptak el kedden este, ám mielőtt elhagyták volna az épületet, a tulajdonos, annak testvére és egy szomszéd tetten érték őket. A tettesek agresszívvá váltak és egyikük tompa tárggyal támadt az egyik férfire, majd elmenekültek a helyszínről. A megtámadott fél nem szenvedett súlyos sérüléseket – derül ki a közleményből.
A tolvajokat szerdán sikerült azonosítania a rendőrségnek egy 22 és egy 33 éves férfi személyében, őket őrizetbe vették, majd csütörtökön harminc napra előzetes letartóztatásba helyezték.
Te hogy reagálnál? Csak ennyit fűznek hozzá ahhoz a megdöbbentő videóhoz, amit az Info Trafic Románia Facebook-oldalon tettek közzé tegnap. A kérdés jogos.
Tűz ütött ki szombaton reggel egy bukaresti tizenegy emeletes tömbház ötödik emeleti lakásában. A tűzeset következtében több mint százötven lakót evakuáltak, illetve hagyták el önként a lakásaikat. Tizenhét embert vittek kórházba.
Az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezetének péntek esti tisztújító küldöttgyűlésén a szövetség stratégiai igazgatójává kinevezett és az elnöki tisztségből távozó Antal Árpád helyére Miklós Zoltán parlamenti képviselőt választották meg.
Ilie Bolojan pénteken a közigazgatási kiadások csökkentését célzó törvénycsomag-tervezet elfogadását szorgalmazta, megemlítve, nem hiszi, hogy „bármi is történne”, ha például a parlamenti képviselők havi költségkeretét 10 százalékkal csökkentenék.
Legkésőbb hétfőn véglegesíti a kormány a nyugdíj és az állami fizetés halmozását szabályozó törvénytervezetet – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Szószegéssel vádolja az RMDSZ-be belépni készülő Nagy Zoltánt, Gyergyószentmiklós polgármesterét az EMSZ gyergyószentmiklósi szervezete. Szerintük ez a lépés már egy ideje várható volt.
Még egy kiskorú eltűnését jelentették Maros megyében pénteken. A 15 éves lány csütörtökön önként távozott marosszentgyörgyi otthonából, és azóta sem tért vissza.
Jogosítvány nélküli vezetés miatt vett őrizetbe a Maros megyei rendőrség egy 26 éves férfit a repülőtér környékén pénteken.
Egy marosvásárhelyi férfi jelentette be a rendőrségen pénteken, hogy 12 éves lánya, Oltean Ana Teodora november 20-án, este 23 óra körül önként távozott otthonról, és azóta nem tért vissza. A lányt péntek este az Ady negyed környékén találták meg.
Pénteken eltűnt egy 13 éves kislány Maros megyében, Nagyernyéről. A lány 11 óra 30 perc körül önként távozott otthonából, és azóta nem tért vissza. A szülei a rendőrség segítségét kérik.
szóljon hozzá!