
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Info/Facebook
Három autó ütközött Bögöz községben, kedd délután. Gyergyószentmiklóson egy idős férfit, Felsősófalván pedig egy idős nőt gázoltak el szintén a keddi nap folyamán – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság összesítéséből.
2021. augusztus 18., 17:452021. augusztus 18., 17:45
Két személygépkocsi és egy kisteherautó ütközött Bögöz községben, a 137-es megyei úton kedden, nem sokkal öt óra után. Egy 66 éves székelyudvarhelyi férfi lakóhelye felé haladt, amikor megpróbált megelőzni egy teherautót, amit egy 57 éves Szépvíz községből származó sofőr vezetett, azonban nekiütközött egy, a szembejövő sávon szabályosan közlekedő 35 éves farkaslaki sofőr által vezetett autó oldalának. Az ütközés következtében az előzésben levő autó a teherautónak is nekicsapódott, majd lesodródott az úttestről.
A hatóságiak vizsgálata során kiderült, hogy egyik sofőr sem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. Egyik sofőr megsérült, az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Egy 77 éves helyi férfit ütött el, a szintén helybéli 73 éves sofőr Gyergyószentmiklóson kedden, fél tizenkettő körül. A gyalogos Szabadság-téri gyalogátkelőn próbált átkelni, amikor elütötték.
Fél óra múlva egy szintén 77 éves felsősófalvi nőt ütöttek el a településen áthaladó országúton – mint kiderült, ő szabálytalanul kelt át az úttesten. A szóban forgó gyalogos a 13A jelzésű országúton próbált átkelni, amikor a Korond községi 37 éves sofőr elgázolta.
A hatóságiak mindkét eset kapcsán megállapították, hogy az autóvezetők nem fogyasztottak alkoholt. Gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indítottak eljárást.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
szóljon hozzá!