
Képünk illusztáció
Fotó: Pinti Attila
Lesodorták az úttestről és emiatt felborult egy gépjármű egy kedd délutáni balesetben Réty közelében. Az ütközés során ketten sérültek meg. A balesetet szabálytalan előzés miatt következett be – adja hírül a Kovászna megyei rendőrség.
2024. november 19., 17:312024. november 19., 17:31
2024. november 19., 17:332024. november 19., 17:33
Ketten sérültek meg kedd délután Réty közelében, miután egy 20 éves sofőr Sepsiszentgyörgy irányából Réty felé tartva nem biztosította be magát, és nem vette észre az ő járművét éppen előző autót, így annak csapódott. A másik járművet egy 28 éves férfi vezette.
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint mindkét sofőr alkoholtesztje negatív lett, vérmintát is vettek a véralkoholszint pontos megállapítása érdekében.
A baleset pontos körülményeit még vizsgálják, az ügyészség gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indított eljárást.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint minél előbb szükség van egy teljes jogkörrel rendelkező kormányra, amely rendeleteket hozhat és költségvetés-kiigazítást tud végrehajtani.
Meghalt Nádas Péter író szerda reggel 8 órakor gombosszegi otthonában – közölték a művész Facebook-oldalán a család kérésére.
Több hetes aszályos időszak után kedden Székelyföld legnagyobb részére megérkeztek a rég várt esőzések. A csapadék területi eloszlása azonban jelentős eltéréseket mutat: Udvarhelyszék kapta a legtöbbet, míg Háromszékre elenyésző mennyiség jutott.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) újabb, légköri instabilitásra vonatkozó sárga jelzésű riasztásokat adott ki szerdára és csütörtökre, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Hét embert vettek őrizetbe kedden a Brassó megyei rendőrök, miután botrányt okoztak a város történelmi központjában, majd erőszakosan léptek fel az őket megállítani próbáló rendőrökkel szemben – számolt be a Rador hírügynökség nyomán a G4media.ro.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök úgy véli, hogy néhány napon belül megoldódhatnak a daganatos betegek speciális engedélyhez kötött gyógyszerekkel való ellátásának problémái.
lie Bolojan ügyvivő miniszterelnök bejelentette, nagy valószínűséggel elvetik azt a javaslatot, hogy a vakációk alatt ne folyósítsanak szociális ösztöndíjat a diákoknak.
Az USR felszólította az ANI-t, hogy tegye közzé azoknak a helyi és megyei önkormányzati képviselőknek a névsorát és párthovatartozását, akik választott tisztségük mellett valamely közintézménnyel is munkaviszonyban állnak.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást bocsájtott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Az előrejelzés a székelyföldi megyéket is érinti, nyugati szomszédunknál már át is vonult a vihar.
Érdemi eredmény nélküli, „udvariassági” találkozónak nevezte Constantin Paraschiv szakszervezeti vezető a Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszterrel folytatott keddi egyeztetést.
szóljon hozzá!