
Fotó: Haáz Vince
„Autóbuszokkal hozzák haza a Magyarországon dolgozókat, hogy szavazzanak Marosvásárhelyen. Ne tétlenkedjenek drága románok, és menjenek el szavazni" – ilyen körüzeneteket küldenek Marosvásárhelyen a szavazóknak, amelyben meg is jelölik, hogy ki az ideális román jelölt.
2024. június 09., 17:502024. június 09., 17:50
Magyarellenességre építve próbálják szavazásra buzdítani a román lakosságot Marosvásárhelyen – hívja fel a figyelmet az RMDSZ marosvásárhelyi szervezte, kiemelve, hogy olyan körüzenetek terjednek a közösségi oldalakon, amelyekben azt állítják valótlanul, hogy
Az üzenetben egyébként az áll, hogy a marosvásárhelyi polgármesterjelöltek közül Dorin Florea kapott a legtöbb szavazatot, a megyei tanácsnál pedig Dumitrita Gliga vezet. Ez utóbbi a PSD jelöltje, az első (Dorin Florea) pedig Marosvásárhely volt polgármestere, aki pedig bár függetlenként indult, élvezi a PSD támogatottságát.
„Hazafias cselekedetként emlegetik a magyar jelöltek elleni voksolást, és arra szólítanak fel, hogy az általuk esélyesnek tartott jelöltre szavazzanak. Hazudnak és gátlástalanul hergelnek.
– jelezte Portik Vilmos marosvásárhelyi alpolgármester, arra biztatva mindenkit, hogy ha még nem tette meg, menjen el szavazni.
A Poklos patak nem szemétláda – figyelmeztetnek a vízügyi szakemberek, akik az elmúlt napokban gumiabroncsokat, rollereket, székeket, foteleket és egyéb bútorokat szedtek ki a Marosvásárhelyen is áthaladó patakmederből.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) jelenleg nincs elegendő szavazata egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A konstancai ügyészség vette át a Costinești-nél, a hullámtörő betonelemektől mintegy 15 méterre talált drón ügyét – jelentette be csütörtökön a védelmi minisztérium.
Nem indul el idén nyáron a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének felújítása. A közbeszerzésen induló egyik cég óvást nyújtott be. A folyamat hónapokig eltarthat, de a garázsok helyén kialakult veszélyes területek nem várhatnak.
szóljon hozzá!