
Fotó: RMDSZ Gyergyószentmiklós
Hajnalig tartó szavazatszámlálás után megszületett a gyergyószentmiklósi RMDSZ előválasztásának eredménye a tanácsosi listával kapcsolatban is. Ahogy a polgármester-jelöltséget is elnyerte, a tanácsosi listán is első helyen áll Len Emil Balázs, aki 1589 szavazatot szerzett.
2024. április 08., 13:162024. április 08., 13:16
2024. április 08., 15:342024. április 08., 15:34
Len Emil mellett még hárman, Keresztes Zsombor, Lázár László és Kulcsár László értek el 1000 szavazatnál többet.

Hatalmas fölénnyel nyerte Len Emil Balázs a gyergyószentmiklósi előválasztást. Ő lesz az RMDSZ polgármesterjelöltje júniusban. Len az előzetes eredmény szerint 2042 szavazatot kapott, Csergő Tibor jelenlegi polgármesterre 717-en voksoltak.
A gyergyószentmiklósi testületben a jelenlegi mandátumban 10 képviselő alkotja az RMDSZ-es frakciót. Most a 10. hely megszerzéséhez 814 szavazatra volt szükség.
Nyilván még nem tudható, hogy a júniusi választáson milyen eredményt fog elérni az RMDSZ Gyergyószentmiklóson, de az már nagyon valószínű, hogy
Ha továbbra is a tíz képviselői helyet tekintjük befutónak, akkor azt láthatjuk, hogy a jelenlegi tanácsosok közül hatan újra tagjai lehetnek a város képviselő-testületének,
Fotó: Gergely Imre
Az előválasztások eredményét hétfőn délben ismertették, a Szent Miklós szobornál tartott sajtótájékoztatón a 34 jelöltnél jóval kevesebben vettek részt, többek között Csergő Tibor sem jelent meg itt.
Barti Tihamér, a helyi szervezet vezetője egy jégkorongmérkőzéshez hasonlította az idei választási évet, ahol
Mint elhangzott: a lakosság állította össze a csapatot, aki kijön a második harmadra, a júniusi választásokra, ahol ugyanúgy győzelmet kell elérni, ahogy majd a harmadik harmadban a parlamenti választások során is sikeres kell legyen a szervezet. Barti bízik abban, hogy
Kérdésünkre válaszolva Barti elmondta, hogy a négy évvel ezelőttihez képest 50 százalékkal nagyobb részvételi arány az előválasztáson azt mutatja gyergyószentmiklósiak bele akartak szólni abba, hogy kik legyenek az RMDSZ jelöltjei. Úgy gondolja:
Len Emil elsöprő győzelme, illetve Csergő Tibor nagyarányú veresége Barti meglátása szerint azt jelzi, hogy a lakosság változtatni szeretne a hangulaton, ami a városban uralkodik. Hozzátette: meggyőződése, hogy munkás négy év jön, hiszen megfiatalodott RMDSZ-es csapata lesz Gyergyószentmiklósnak, aki tenni akar a városért.
Len Emil köszönetet mondott a bizalomért, amit az emberek a szavazatukkal feléje, illetve a tanácsosjelöltek iránt kimutattak, majd kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy
Arra a felvetésünkre, hogy mire számít a következő hónapokban (hiszen a mostani és a júniusi választások eredményétől függetlenül októberig alpolgármesterként együtt kell dolgoznia a jelenlegi polgármesterrel, akit az előválasztáson legyőzött), Len elmondta:
Barabás Orsolya, a női jelöltek részéről megszólalva arra mutatott rá, hogy a nők szempontjából az eredmény nem annyira pozitív, hiszen annak ellenére, hogy minden szavazólapon legalább egy női jelöltet kötelező volt megjelölni, az első 20-ba mindössze két nő került be. Bízik abban, hogy a következőkben több hölgynek lesz lehetősége szerepet vállalni a közéletben.
1. Len Emil-Balázs 1589 szavazat
2. Keresztes Zsombor 1196
3. Lázár László 1055
4. Kulcsár László 1018
5. Kántor Boglárka 910
6. Erős Levente 885
7. Csergő Ottó 883
8. Barabás Orsolya - Henrietta 848
9. Bodor László 831
10. Portik Zalán 814
11. Kolcsár Béla 808
12. Benedek Csaba 781
13. Benedek Miklós-Zoltán 705
14. Pál Árpád 702
15. Ambrus István 673
16. Angi Zoltán 662
17. Eigel Tibor 632
18. Csavar Gábor 631
19. Csergő Tibor-András 603
20. Péter Krisztián 591
21. Ivácson Zsanett 581
22. Erős János 573
23. Becze Kinga 543
24. Barabás Szilárd 533
25. Madaras Csaba 530
26. Benedek Timea 525
27. Koók László-Attila 518
28. Benedek Andrea 467
29. Biró Levente 467
30. Pollner Enikő 462
31. Grigore Éva 403
32. Imre László-Miklós 359
33. Szakács István 271
34. Csata László 221
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Romániában nincs gázolajhiány, a helyenként jelentkező ellátási zavarokért az üzemanyag-forgalmazók a felelősek, mivel nekik kell biztosítaniuk a megfelelő logisztikát és az időben történő szállítást.
A rendőrség egyetlen nap alatt közel 400 szabálysértést állapított meg a vasúti átjáróknál – idézi a Román Rendőrség közleményét az Agerpres.
Egy csereháti terület megvásárlását kezdeményezte soros ülésén a székelyudvarhelyi önkormányzat, ahol ifjúsági lakásokat építenének a közeljövőben. Emellett az Eötvös József Szakközépiskola felújításával kapcsolatban is történt némi előrelépés.
szóljon hozzá!