
Fazakas Szabolcs
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elkészült a Székelyföldi Legendárium rajzfilmsorozatának első évada: közel harminc legendát és mondát ismerhetnek meg a nézők a tizenhárom összefüggő rész során. A nagyközönség márciusban láthatja először az alkotást.
2020. január 13., 13:302020. január 13., 13:30
Összesen tizenhárom, átlagosan nyolcperces összefüggő részből áll a székelyföldi legendákat bemutató rajzfilmsorozat, amelyen jelenleg az utolsó simításokat végzi a csapat – fejtette ki a Székelyhonnak Fazakas Szabolcs ötletgazda, a sorozat képi forgatókönyvírója, operatőre, producere. Mint mondta, nem kevés munka áll a székelyudvarhelyi stúdió munkatársai mögött, hiszen
Utóbbihoz több ország neves szakembereitől is segítséget kaptak. „Első lépésként legyártottunk egy részt, majd ezt folyamatosan frissítettük, újítottuk a tanultak alapján, hiszen el kellett jussunk egy bizonyos szintre ahhoz, hogy másfél évvel ezelőtt elkezdhessük a jelenlegi sorozat legyártását” – emlékezett vissza a kezdeményező.
A rajzfilmek különlegessége, hogy noha 3D-ben készültek el, a legendákat 2D-ben láthatják a nézők. Az évadban lévő történeteket Csaba királyfi lovának aranypatkója köti össze, amelyet Zete és Rika már az első részben megtalálnak. Ennek segítségével látják ugyanis a legendákat. Az Ördög, valamint segítői, Csetlik és Botlik persze mindent megtesznek, hogy megszerezzék a patkót, hiszen azzal megsemmisíthetik a legendákat. Ezt próbálja megakadályozni Zete, Rika, Nagyapó és Szőrmanó.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A sokszor komikus, akciódús és rengeteg korunkbeli utalást tartalmazó részek során
– fogalmazott a producer. Hozzátette, van olyan rész, amelyben négy-öt monda is szerepel, hiszen a rajzfilmpiac megköveteli, hogy a lassú, vontatott animációs filmek helyett pörgősebb cselekmény legyen. Arra is kitért, hogy az évad első két részével már számtalan díjat bezsebeltek nemzetközi szinteken.
– osztotta meg terveiket Fazakas Szabolcs. Rámutatott, biztos benne, hogy más nemzetiségű gyerekek és felnőttek számára is élvezhetők a székelyföldi legendákat bemutató rajzfilmek, hiszen közérthető cselekményük, mondanivalójuk van.
Fotó: Székelyföldi Legendárium
A sorozat ősbemutatója március végén lesz Székelyudvarhelyen, a későbbiekben pedig igyekeznek minél több helyszínen levetíteni. Fazakas Szabolcs elmondta, már elkezdték a sorozat következő évadának gyártását. Egyelőre csak annyit árult el erről, hogy nem csak székelyföldi legendákat mutatnak majd be, hanem a Kárpát-medence más részeiről származókat is.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
szóljon hozzá!