
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala/Facebook
Két úgynevezett előszűrő sátrat állított fel a katonaság vasárnap reggel a székelyudvarhelyi kórháznál: egyet a sürgősségi osztály mellett, a másikat pedig a járóbeteg-rendelők közelében.
2020. március 15., 10:162020. március 15., 10:16
2020. március 15., 10:242020. március 15., 10:24
A polgármesteri hivatal tájékoztatása szerint a sátrakat a kórház személyzete rendezte be, szerepük az, hogy óvják a fertőzéstől az intézményt – betegeket, orvosokat, ápolókat. A koronavírus-fertőzésre utaló tünetekkel érkezőket a továbbiakban majd itt fogadják, innen pedig, amennyiben indokolt, külön útvonalon szállítják át őket az elkülönített részlegre.
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala/Facebook
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
szóljon hozzá!