
Fotó: Csató Andrea
Közzétette kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a február 10. és 23. közötti időszakra. Napközben plusz fokok várhatók, de kétszer is lesz egy kis ingadozás.
2025. február 10., 20:002025. február 10., 20:00
Ha hétfő, akkor kéthetes időjárás-előrejelzés az Országos Meteorológiai Szolgálattól.
Február 10. és 15. között Erdélyben nem fog kiugróan ingadozni a nappali hőmérséklet, és nagyjából az időszaknak megfelelő, plusz 4–5 Celsius-fokos csúcsok várhatók.
Ezután, február 16–18. között kissé visszaesik a nappali felmelegedés, a regionális átlag nem lesz több plusz 1–2 foknál,
aztán február 20-tól ez emelkedni fog, napközben már 6–7 fokot is mérhetünk.
E hét csütörtökéig fagyosak lesznek az éjszakák, helyenként mínusz 10 Celsius-fok alá is esik a hőmérséklet, aztán egy kis ingadozás következik egyik éjszakáról a másikra, így mínusz 7 és mínuz 4 fok közötti eltérések várhatók.
Csapadék nagyobb valószínűséggel ennek a hétnek a végén várható, később pedig február 21. után, tehát a második hétnek szintén a végén.
Hegyvidéken szinte végig hideg lesz, napközben sem melegedik fel fagypont fölé, nagyjából mínusz 3 és 0 fok között alakulnak a csúcsok, a leghidegebb napok február 16–18. között várhatók, ekkor csak mínusz 6, mínusz 5 fokig „melegszik fel”.
Az éjszakák fagyosak lesznek, mínusz 12 és mínusz 8 fok közötti értékek várhatók, ennél enyhébb éjszakák csak február 20. után lesznek, amikor csak mínusz 6, mínusz 5 fokig esik vissza a hőmérséklet.
Havazásra ennek és a következő hétnek a végén lehet számítani.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
szóljon hozzá!