
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Fokozott rendőri jelenlétre lehet számítani az országutakon és a turisztikai központokban a következő napokban, a belügyminisztérium mintegy 23 ezer alkalmazottja lesz szolgálatban az idei első hosszú hétvégén – közölte pénteken Monica Dajbog, a tárca szóvivője.
2023. január 20., 15:402023. január 20., 15:40
Január 24-én, kedden ünneplik a román fejedelemségek, Havasalföld és Moldva egyesülésének 164. évfordulóját. A kormány hétfőt is pihenőnappá nyilvánította a közszférában. A most kezdődő
már azért is megnövekedett forgalomra lehet számítani, mert a napokban kiadós havazás várható a hegyvidéken, miután az idei rendkívül enyhe téli szezonban – és főleg a karácsonyi szünet idején – nagyon kevés sípályán volt sportolásra alkalmas hó.
A belügyi szóvivő elmondta,
de azokon a településeken is növelik a rendőri jelenlétet, ahol a nemzeti ünnep alkalmából tömegrendezvényeket tartanak. Becslésük szerint mintegy 90 ezer ember részvétele várható a szervezők által bejelentett 130, egyesülés napi ünnepségen.
Az országutakon 285 mozgó traffipaxot helyeznek üzembe, és a belügyminisztérium 12 helikoptere teljesít majd szolgálatot a hosszú hétvégén.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!