
A Veresvirág sípálya jelenti az egyik népszerű téli attrakciót
Fotó: Veresvirág sípálya
Helyi érdekeltségű üdülőtelep minősítést kapott Gyergyócsomafalva, ennek köszönhetően újabb lehetőségek nyílnak meg az idegenforgalmat szolgáló fejlesztések előtt. Sportolni vágyók, a természeti szépségeket keresők és a népi hagyományok iránt érdeklődők számára is van kínálatuk.
2023. január 07., 17:252023. január 07., 17:25
A turisztikai minisztérium 35 romániai település számára hagyta jóvá a helyi érdekeltségű üdülőtelep minősítést, ezek egyike Gyergyócsomafalva. A cím megszerzésével bizonyos kötelezettségek is járnak, de számos előnye is van. Vannak olyan pályázati lehetőségek, források, amelyekhez ezután könnyebben és nagyobb mértékben juthat hozzá Csomafalva mint más községek – mutatott rá megkeresésünkre Márton László Szilárd polgármester. Amint elmondta,
Meglepődve látták, hogy valóban mennyi látnivaló, kikapcsolódási lehetőség áll itt a vendégek rendelkezésére, a látogatás egy napja alatt be sem tudták járni az összes ilyen helyet, létesítményt – ismertette a községvezető.
A csomafalvi önkormányzat két turisztikai övezetet jelölt ki, az egyik a Veresvirág sípályát, az ottani panzió környékét jelenti, a másik pedig a Kőzúgó vízesés közelében a loki zóna, ahol számos panzió, illetve wellness-szolgáltatásokat nyújtó szálláshelyek találhatók. Ezekben az övezetekben képzelik el a további fejlesztéseket, amelyek az idegenforgalom bővüléséhez is hozzájárulhatnak.
A természeti adottságok (főként az ideinél havasabb, hidegebb teleken) a téli turizmusra teszik inkább alkalmassá Csomafalvát, a szálláshelyek száz százalékos kapacitással működtek az ünnepek alatt. Lehet sízni a Veresvirág pályán, máskor pedig a motoros szánozás, kutyafogathajtás is kipróbálható itt, utóbbi nyáron is. A természetjáróknak a Jézus lábnyomának megtekintését, vagy a Délhegy-túrát ajánlják. A településen belül pedig a Hagyományok útját lehet végigjárni (ebben a helyi turisztikai iroda munkatársai segítenek), ahol hagyományos mesterségeket és azok művelőit lehet megismerni.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
1 hozzászólás