
A Veresvirág sípálya jelenti az egyik népszerű téli attrakciót
Fotó: Veresvirág sípálya
Helyi érdekeltségű üdülőtelep minősítést kapott Gyergyócsomafalva, ennek köszönhetően újabb lehetőségek nyílnak meg az idegenforgalmat szolgáló fejlesztések előtt. Sportolni vágyók, a természeti szépségeket keresők és a népi hagyományok iránt érdeklődők számára is van kínálatuk.
2023. január 07., 17:252023. január 07., 17:25
A turisztikai minisztérium 35 romániai település számára hagyta jóvá a helyi érdekeltségű üdülőtelep minősítést, ezek egyike Gyergyócsomafalva. A cím megszerzésével bizonyos kötelezettségek is járnak, de számos előnye is van. Vannak olyan pályázati lehetőségek, források, amelyekhez ezután könnyebben és nagyobb mértékben juthat hozzá Csomafalva mint más községek – mutatott rá megkeresésünkre Márton László Szilárd polgármester. Amint elmondta,
Meglepődve látták, hogy valóban mennyi látnivaló, kikapcsolódási lehetőség áll itt a vendégek rendelkezésére, a látogatás egy napja alatt be sem tudták járni az összes ilyen helyet, létesítményt – ismertette a községvezető.
A csomafalvi önkormányzat két turisztikai övezetet jelölt ki, az egyik a Veresvirág sípályát, az ottani panzió környékét jelenti, a másik pedig a Kőzúgó vízesés közelében a loki zóna, ahol számos panzió, illetve wellness-szolgáltatásokat nyújtó szálláshelyek találhatók. Ezekben az övezetekben képzelik el a további fejlesztéseket, amelyek az idegenforgalom bővüléséhez is hozzájárulhatnak.
A természeti adottságok (főként az ideinél havasabb, hidegebb teleken) a téli turizmusra teszik inkább alkalmassá Csomafalvát, a szálláshelyek száz százalékos kapacitással működtek az ünnepek alatt. Lehet sízni a Veresvirág pályán, máskor pedig a motoros szánozás, kutyafogathajtás is kipróbálható itt, utóbbi nyáron is. A természetjáróknak a Jézus lábnyomának megtekintését, vagy a Délhegy-túrát ajánlják. A településen belül pedig a Hagyományok útját lehet végigjárni (ebben a helyi turisztikai iroda munkatársai segítenek), ahol hagyományos mesterségeket és azok művelőit lehet megismerni.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
Egy 37 éves, eltűnt férfit keres a marosvásárhelyi rendőrség.
1 hozzászólás