
Soós Zoltán és Péter Ferenc. Együttműködnek a folyamatban levő beruházások előmozdításában és a további projektek megvalósításában
Fotó: Haáz Vince
A vásárhelyi körgyűrű és a megyeszékhelyi, segesvári és szászrégeni elkerülőút ügyében találkozott kedden Bukarestben Marosvásárhely újonnan megválasztott polgármestere és a Maros Megyei Tanács elnöke a fejlesztési miniszterrel. Soós Zoltán és Péter Ferenc a megbeszélés eredményeiről tájékoztatták a sajtót is a marosvásárhelyi városháza előcsarnokában.
2020. november 04., 15:562020. november 04., 15:56
Úgy Soós Zoltán, polgármester, mint Péter Ferenc, a megyei tanács elnöke kihangsúlyozta, hogy nagyon fontosnak tartják, hogy a megyeszékhely és a megye közös úton járjon, közösen pályázzon, rendezze az eddigi vitás ügyeket.
A vitás ügyek között van a nagykórház körüli terület tulajdonjogának kérdése, amely több éves pereskedés után sem oldódott meg.
A két elöljáró elmondta, hogy a városi és megyei önkormányzatok közös határozatot fogadnak majd el a telekkel kapcsolatban, mert ezt a vitát le akarják zárni. Péter Ferenc azt mondta, hogy már a jövő évi megyei költségvetésben pénzt hagynak jóvá a korház körüli parkolók kialakítására.
Soós Zoltán jó hírként jelentette be, hogy Marosvásárhely körgyűrűjének terve finanszírozást nyert a Nagy Infrastruktúra Operatív Program (POIM) 2014–2020 keretében.
Az autópálya lehajtójától a Bodoni útig levő 2,5 kilométeres szakasz fog elsőként elkészülni (értéke 75 millió lej). Előreláthatóan már januárban ki lehet írni a versenytárgyalást a kivitelező kiválasztására és 18 hónapig tart majd a terv megvalósítása. Ez a szakasz azért nagyon fontos, mert az autópálya elkészülése után várhatóan megnő a forgalom, s ez a szakasz tehermentesítené a Dózsa György utcát. Hiszen a Metro áruháznál beérkező autókat, továbbvinné a Bodoni, a Segesvári út felé. A körgyűrű másik szakasza, amely támogatást nyert, 1,6 kilométeres és a Nagyernye-Koronka terelőúttól az E60-as útig (Segesvári út) vezetné a forgalmat. Ennek értéke 49 millió lej.
A Koronka-Nagyernye közötti, marosvásárhelyi elterelőút kérdése kapcsán Péter Ferenc elmondta, hogy
Mint ismert, miután felbontották a szerződést a kivitelezővel már két versenytárgyalást szerveztek, de egyikre sem jelentkezett egyetlen cég sem.
Péter Ferenc úgy tudja, hogy hibásan van összeállítva a feladatfüzet és ezen kellene változtatni. Mint elmondta jövő héten Brassóba megy majd, hogy találkozzon az útügyi igazgatóság képviselőivel és egyeztessenek ezen elkerülőút kérdésében is. De ott szóba fog majd kerülni a szászrégeni kerülőút is, amely esetében szintén felajánlották a segítségüket. Egyedül a Segesvárt elkerülő út ügye van sínen.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!