
A sportcsarnok Csaracsóban épül fel
Fotó: Veres Nándor
Noha idén várhatóan nem tudnak munkához látni, a csíkcsicsói sportcsarnok építésének előkészületei rövidesen befejeződnek. A kivitelező cég kiválasztása megtörtént, nemsokára a szerződést is aláírják, így minden akadály elhárul az építkezés elől.
2024. október 29., 19:042024. október 29., 19:04
Tavasszal még úgy tűnt, hogy nyárra befejeződik a közbeszerzési eljárás, és elkezdődhet a sportcsarnok építése, de
A benyújtott ajánlatok közül végül ugyanazét a cégét fogadták el, amely a nemrég átadott csíkszentmihályi sportcsarnokot is építette – tudtuk meg Péter Lukács csicsói polgármestertől.
Mint elmondta, a közbeszerzési eljárás lezárásaként
Mivel eltelt az idő és közeleg a tél, a községvezető szerint kevés annak a valószínűsége, hogy ebben az évben tényleges munkálat kezdődik az építési területen, ő inkább jövő tavaszra várja ezt.
Fotó: Pinti Attila
– ismertette korábban Péter Lukács. Mivel a községbeli iskola diákjai számára ez a helyszín távolabb van, őket az iskolabusszal, illetve a polgármesteri hivatal mikrobuszával tudják majd szállítani, az odajutás néhány percbe telik.
A csíkszentsimonihoz és csíkszentmihályihoz hasonló sportcsarnok fémvázas, könnyű szerkezetű építmény lesz, három oldalának jelentős felülete hőszigetelt üvegből készül, így külső fényt is kap a játéktér. Sportolói, illetve játékvezetői öltözők, mosdók, elsősegély szoba, sportraktár is helyet kap az épületben.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
Egy 37 éves, eltűnt férfit keres a marosvásárhelyi rendőrség.
szóljon hozzá!