
Más megyében tartózkodik a lány, a hatóságok nem keresik tovább. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két napig nagy erőkkel keresték a 16 éves, marosvásárhelyi Istoica Zsuzsannát, mára pedig kiderült, egy másik megyében tartózkodik, és önként hagyta el otthonát. Nem lett semmiféle bűncselekmény áldozata, a hatóságok abbahagyták a kutatást.
2019. szeptember 25., 20:022019. szeptember 25., 20:02
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben értesített, hogy a hétfőn, édesanyja bejelentése nyomán eltűntnek nyilvánított kiskorút szerdán egy másik megyében fedezték fel. A rendőrség nyomozása során kiderült, hogy
A fiatal lány nem lett semmiféle bűncselekmény áldozata, és jelenleg az állami hatóságok gondozása alatt áll – tájékoztatott a rendőrség, megköszönve, hogy keddi felhívásuknak köszönhetően számos intézmény és magánszemély segített az eltűntnek hitt lány felkutatásában.

Tizenhat éves lány tűnt el hétfőn Marosvásárhelyről: reggel kiment az udvarra, és nem tért többé haza. Az eltűnt fiatal megtalálásában a lakosság segítségét kéri a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Csíkszékért díjjal tüntette ki az RMDSZ Csíki Területi Szervezete Sebestyén Ottó zsögödi plébánost hétfőn este.
Radu Miruță védelmi miniszter hétfői sajtótájékoztatóján ismertette a Románia 9,53 milliárd eurós SAFE-hitelkeretéből finanszírozott haderőfejlesztési programot, amelyik 21 beruházást irányoz elő.
Bár a sepsiszentgyörgyi polgármester már megígérte a helyi adók csökkentését, petíciót is benyújtanak a helyzet miatt tiltakozók – hangzott el az újabb, hétfőn tartott tiltakozáson, ahol a víz- és szemétszállítás díjának csökkentését is kérték.
Vizsgálatot indított a bukaresti Rahova börtönben az Országos Büntetés-végrehajtási Igazgatóság (ANP) és az igazságügyi minisztérium, miután egy emberölésért elítélt török állampolgár nem tért vissza a számára engedélyezett eltávozásról.
A csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú jelenleg a családja által választott lakóhelyen tartózkodik, a Temes megyei Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (DGASPC) felügyelete alatt – nyilatkozta hétfőn intézmény szóvivője.
Mintegy 300–400 ember vett részt hétfő délután az Erdélyi Magyar Szövetség helyi önkormányzati képviselői által kezdeményezett „adóellenes” tüntetésen. Néhány szórványos bekiabálástól eltekintve a megmozdulás békésen zajlott.
Munkacsoportot hozott létre az igazságügyi minisztérium a büntethetőség alsó korhatárának felülvizsgálatára – jelentette be hétfőn Radu Marinescu tárcavezető.
Az erdélyi Nagysinken (Cincu) működő NATO-támaszpont lőtere lesz a katonai szövetség most kezdődő, Dynamic Front 26 elnevezésű többnemzetiségű tüzérségi hadgyakorlatának egyik helyszíne – közölte hétfőn a román védelmi minisztérium (MAPN).
Óvatosságra inti a sofőröket és a gyalogosokat Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere, hiszen a hétfő reggeli után újabb jegesedés várható az ónos eső miatt a megyeszékhelyen.
Ilie Bolojan miniszterelnökkel tárgyalt hétfőn Nicușor Dan államfő a Cotroceni-palotában. Az elnöki hivatal közleménye szerint a kormányfő közelgő németországi látogatásának előkészítéséről és Románia 2026-os költségvetéséről is egyeztettek.
1 hozzászólás