
Látványos, mégis intim jelenteket ígérnek a közönségnek
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Miro Gavran Fagyi című művét viszi színpadra a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor színház, méghozzá Barabás Árpád rendezésében. A műben egy anya és lánya közötti vívódó kapcsolatba tekinthet be a közönség.
2019. szeptember 30., 17:152019. szeptember 30., 17:15
Az idei évad harmadik bemutatóját lehet hamarosan megtekinteni a Tomcsa Sándor Színházban, amelyet Barabás Árpád rendezett – fejtette ki Nagy Pál igazgató. A Fagyi című műről maga a rendező beszélt, aki elmondta, egy anya és lánya lassan vívódó kapcsolatáról szól. „Ez az egyik legérzékenyebb előadás, amit én készítettem el” – jelentette ki.
Rámutatott,
Persze a látványra és a zenére is nagy hangsúlyt fektettek. „Remélhetőleg minden szülő és gyerek is megtalálja a rá vonatkozó részeket. Azt szeretnénk, ha minden néző haza vinne egy darabot magának a műből” – fogalmazott. Az anya szerepében Bekő Fóri Zenkő, a lányéban pedig Kőmíves Boróka lesz. A díszletért Szűcs-Olcsváry Gellért, a jelmezekért Gábor Zsófia, a zenéért pedig Pál Attila és Pásztor Márk felel. Dramaturg Deák Katalin.
Aki megtalál egyet, az ingyenes, Anya-lánya elnevezésű fagyira lesz jogosult a Manó fagyizóban. A sajtótájékoztatón arra is kitértek, hogy elkeltek már a jegyek a darab október 2-i bemutatójára, így csak az október 10-én este hét órától tartandó előadásra lehet még helyeket foglalni a színháznál.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
szóljon hozzá!