
Képünk illusztráció
Gyergyószentmiklós 2017-től csatlakozott az élő rózsafüzér zarándoklathoz, amely 2003-ban Bécsben indult útjára. Az ötlet kiterjedt számos nagyobb településre, mintegy városmisszióként, 2007-ben Budapesten is megszervezték, 2012-ben Csíkszereda, majd Székelyudvarhely is jónak látta a kezdeményezést. A zarándoklatot szombaton ismét megszervezik Gyergyószentmiklóson.
2021. október 07., 15:032021. október 07., 15:03
Az élő rózsafüzér-zarándoklat Gyergyószentmiklóson szombaton 14 órakor az örmény katolikus templomtól indul. A hívek vihetik magukkal a templomi zászlót, kisebb feszületeket és saját rózsafüzéreket.
A hét és fél kilométeres utat nem biztos, hogy mindenki végig tudja járni, ezért a lelkipásztorok meghatározták azokat a stációkat, ahol csatlakozni lehet a zarándokokhoz akár rövidebb időre, távra is.
– ismertette Keresztes Zoltán, a gyergyószentmiklósi Szent István templom plébánosa.
Az ütemterv az alábbiak szerint alakul: 14 órakor áldás az örmény katolikus templomban; 14.10 – Örmény katolikus templom – Gyilkostói sugárút - Szent Erzsébet öregotthon; 15 óra – Szent Erzsébet öregotthon - Gyilkostói sugárút– Rákóczi Ferenc utca – Rövid utca – Munkás Szent József templom, 16 órakor Munkás Szent József templom – Szent Miklós templom; 16.40 Szent Miklós templom – Szabadság tér – Virág negyed – Szent István templom; 17.40 Szent István Plébánia udvarán a csíksomlyói Szűz Mária szobor előtt közös imádság; 18 óra Szentmise a Szent István templomban.
A város megújulása mellett ezt a zarándoklatot fel lehet ajánlani egyéni célokért is.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló romániai idő szerint 11 óra 24 perckor lesz – írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
szóljon hozzá!