
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Az idei Élő Rózsafüzér zarándoklat Csíkszeredában október 19-én, szombaton lesz, amelyen a város lelki megújulásáért fognak zarándokolni és imádkozni.
2024. október 18., 18:052024. október 18., 18:05
2024. október 18., 18:182024. október 18., 18:18
Imával megújulni céllal tartják szombaton az idei Élő Rózsafüzér zarándoklatot Csíkszeredában október 19-én, szombaton, ugyanis az egyházmegye idei mottója: „Újuljatok meg!” (Ef 4,23-24).
– fogalmaznak felhívásukban a szervezők.
Hozzátették, hogy a zarándoklatuk során tizenötödik alkalommal imádkozzák körbe Csíkszeredát.
A részletes információk a zarándoklatról kérhető Ferencz Attilától a 0742-596 834-es telefonszámon, valamint Péterfi Attila-Csongortól a 0744-639 138-as telefonszámon.
Program:
08:30 - 09:00 Csíktaploca - Mindenszentek templom
10:00 - 10:30 Csíkszereda - Szent Kereszt templom
11:30 - 12:00 Csíkzsögöd - Szentháromság plébánia
13:00 - 13:30 Csíkszereda - Szent Ágoston templom
15:00 - 15:30 Csíksomlyói Kegytemplom
16:00 – 16:30 Csíksomlyó - Szent Péter és Pál templom
18 órától szentmise Csíktaplocán a Mindenszentek templomban.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
szóljon hozzá!