
Lesz egy kis csend?
Fotó: Pixabay
Szombaton reggel hét órakor véget ért az államelnök-választás első fordulójának kampányidőszaka.
2024. november 23., 11:572024. november 23., 11:57
Idén az elnökválasztás első fordulóját november 24-én, a másodikat december 8-án tartják. A Központi Választási Iroda határozata szerint
A tilalom a következő tevékenységekre vonatkozik: bármilyen választási anyag kiplakátolása vagy terjesztése, a 2024-es romániai elnökválasztásra utaló kampányüzenetek sugárzása, illetve a választópolgárok arra való ösztönzése, hogy szavazzanak vagy ne szavazzanak bizonyos jelöltekre az elnökválasztás első fordulójában.
Nem esnek a tilalom alá azok az elnökválasztással kapcsolatos kampánytartalmak, amelyek még a választási kampány időszakában kerültek fel weboldalokra és közösségimédia-platformokra, és amelyek a választási kampány befejezése után már nem fizetett hirdetések. A BEC határozata szerint
Vasárnap az ország csaknem 19 ezer szavazóhelyiségében több mint 18 millió választópolgárt várnak az urnákhoz megválasztani az államfőt – ismerteti az Agerpres hírügynökség.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke, Flavius Jakubowicz szerint a lej euróval szembeni történelmi mélypontra gyengülését elsősorban a meglévő gazdasági egyensúlyzavarokat felerősítő belpolitikai kockázatok magyarázzák.
A legfelsőbb bíróság visszautalta a főügyészséghez az 1990. júniusi bányászjárás ügyének vádiratát.
Történelmi mélypontra gyengült csütörtökön a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,1417 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 4,13 banis (0,8 százalékos) emelkedést jelent az előző napi 5,1004 lejhez képest.
Kilőtték azt a fiatal medvét, amelyik az elmúlt hetekben többször is állatokat pusztított Eresztevényben és Maksán. A korábban elkergetett, majd a Bodoki-havasokba elszállított példány visszatért a faluba, és újabb támadása után szerdán este lőtték ki.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön azt nyilatkozta, hogy az elmúlt évek történései alapján és a szociáldemokraták jelenlegi vezetését ismerve nem tartja kizártnak, hogy az államfő tisztségből való felfüggesztése is megtörténjen.
A Salvamont szerint országszerte mintegy 600 hegyimentő áll készenlétben a május 1-jei hosszú hétvégén, amikor megnövekedett turistaforgalomra számítanak a hatóságok.
szóljon hozzá!