
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Közúti balesethez riasztották a sepsiszentgyörgyi rendőrséget és tűzoltóságot péntek este kilenckor, miután egy Gidófalváról Kőröspatakra tartó, húszéves sofőr autójával úgy akart áthajtani a 12-es országúton, hogy nem állt meg, és nem adott elsőbbséget a kereszteződésben. Mulasztásával három ember – köztük saját maga – sérülésével járó balesetet okozott.
2024. április 07., 16:162024. április 07., 16:16
A gidófalvi sofőr a Csíkszereda felé vezető országútra hajtott ki és ütközött össze egy szabályosan közlekedő járművel, amely az úttesten kívül állt meg. A balesetben – amelyhez mentőt, speciális tűzoltóautót és rohammentőt is kirendeltek – megsérült a vétkes sofőr és utasa, valamint a másik, 70 éves sofőr is, mindhármukat kórházba szállították. Alkoholfogyasztást egyik autóvezető esetében sem mutatott ki a vizsgálat.
A húszéves férfi ellen gondatlanságból elkövetett testi sértés gyanújával indult eljárás.
Tüntetést szervez kedden a fogyatékossággal élők ügyeivel foglalkozó országos tanács (CNDR) a fővárosi Győzelem (Victoriei) téren a fogyatékossággal élők juttatásának alacsony szintje és az adóztatásukat érintő legutóbbi változások miatt.
Utcára vonult kedden délelőtt a marosvásárhelyi vegyipari kombinát több mint háromszáz alkalmazottja, hogy a gyár megmentését követelje. A tüntetők szerint a kormány kezében van az üzem sorsa, amely egy hónap múlva végleg bezárhat.
A Maros megyei környezetőrség 45 ezer lejre bírságolta meg Marosludas polgármesteri hivatalát, miután március 24-én tűz ütött ki egy illegális hulladéklerakóban, amelyet 72 órás beavatkozás után sikerült eloltani.
Ilie Bolojan szerint a 2026-os év a vártnál nehezebb lesz, mivel a közel-keleti helyzet jelentősen bonyolítja a dolgokat; és megemlítette, hogy az árak emelkedése enyhe gazdasági visszaesést eredményez.
A nyugdíj és a közalkalmazotti fizetés halmozását tiltó törvénytervezet készen van, és csak a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) véleményezésére várnak – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A kormány meghozott intézkedései mellett tovább emelkedett az üzemanyagok ára kedden. Hétfőn nem volt változás az árakban a szombati emelkedéshez képest.
A kormány a következő napokban dönt az üzemanyagok, elsősorban a gázolaj jövedéki adójának csökkentéséről – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Újabb körforgalom kialakítása van napirenden Csíkszeredában, ezúttal a Temesvári sugárút és a Szív utca kereszteződésében. Az előzetes mérések azt mutatják, hogy különösebb átalakítás nélkül végrehajtható a változtatás.
Mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül – derül ki a munkaügyi minisztérium közvitára bocsátott tervezetéből.
A legfelsőbb bíróság hétfőn bejelentette, hogy beperelt a közigazgatási bíróságon a kormányt és a pénzügyminisztériumot a bírák és ügyészeknek megítélt bérjogosultságok 2026-ban esedékes kifizetésének elhalasztása miatt.
szóljon hozzá!