
Az élményfürdő látványtervei. Már készül a dokumentáció a megvalósításhoz
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Nagy alapterületű, beltéri és kültéri medencékkel, csúszdákkal ellátott élményfürdőt építtetne Homoródfürdőn a szentegyházi önkormányzat – egy sikeres pályázatnak köszönhetően már el is kezdődött a kivitelezési terv elkészítése. A megvalósítás ugyanakkor még évekbe telik, hiszen a dokumentumok összeállítása után az építkezéshez is támogatást kell szerezzenek.
2021. szeptember 04., 09:052021. szeptember 04., 09:05
Az előző városvezetés tevékenységének köszönhetően az Európai Unió Regionális Operatív Programjában (POR) nyertek 200 ezer eurós támogatást a Homoródfürdőn elképzelt élményfürdő terveinek elkészítésére – fejtette ki lapunknak Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere. Mint mondta, megválasztása után folytatták le a közbeszerzési eljárást, amit egy bukaresti cég nyert meg.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Közel egy hektáros területen képzelték el a komplexumot, aminek több mint a fele beépíthető.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Szeretnék hasznosítani a környéken lévő borvizeket is, ám ezt egy hároméves vizsgálat kell megelőzze, aminek érdekében már megtették a szükséges lépéseket. Természetesen, csak kedvező eredmények esetén fogják ezeket gyógyászati céllal alkalmazni – így Lőrincz Csaba.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
A tervek egyébként jövő májusra kell elkészüljenek, ezután pedig forrást kell keressenek a kilencmillió euró értékűre becsült beruházásra, csak utána kezdődhet el az építkezés. Éppen ezért Lőrincz szerint
„Szerencsére jó a viszony a tervezővel, komolyan veszi a munkáját, így reméljük, hogy megfelelő ütemben halad, majd a tervezés” – jelentette ki a polgármester.
Fotó: Szentegyháza Polgármesteri Hivatala
Lőrincz Csaba hangsúlyozta, véleménye a helyi turizmust elsősorban a szolgáltatások bővítésével lehet fejleszteni. Ezt a célt szolgálja az aktuális projekt is.
– fogalmazott. Hosszú távon egyébként azt tervezik, hogy megvalósulása után a szentegyházi önkormányzat fogja üzemeltetni az élményfürdőt.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
3 hozzászólás