
A volt marosvásárhelyi polgármester és társai ellen közel hat éve tart a bírósági eljárás. Archív
Fotó: Haáz Vince
Nem hirdettek ítéletet szerdán délben a volt marosvásárhelyi polgármester, Dorin Florea és társai ellen indított perben. A Hargita Megyei Törvényszéken július 21-én lesz a következő tárgyalás.
2021. június 30., 15:122021. június 30., 15:12
Az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) 2015 végén rendelte el Dorin Florea polgármester, Kiss Imola, a városháza gazdasági igazgatója, Maria Cioban volt jegyző, Claudiu Maior akkori alpolgármester, két akkori önkormányzati képviselő, és az ASA 2013 Sportegyesület elnöke bíróság elé állítását. A vádirat szerint 2013-ban az akkori polgármester megszegte az érvényben levő törvényeket és a helyi költségvetésből támogatást utalt a marosvásárhelyi futballklubnak. A közpénzből történt hétmillió lejes támogatás azért ütközött törvénybe, mert a sportklubnak adóhátraléka volt az állammal szemben, és ilyen módon nem kérhetett, illetve kaphatott közpénzből támogatást. A DNA ügyészei szerint a várost 7 millió 53 ezer lejes kár érte.
A több éve húzódó perben idén februárban kimondták, hogy a bizonyítási eljárás során nem használhatják fel bizonyítékként a hírszerző szolgálat (SRI) által gyűjtött információkat: fényképeket, hangfelvételeket, jegyzőkönyveket. A vádlottak számára ez kedvező fejlemény volt. A Hargita Megyei Törvényszék honlapján megjelent értesítés szerint első körben június 3-án, majd szerdán kellett volna ítéletet hirdetni. Mindkét alkalommal azonban elhalasztották ezt, a legközelebbi tárgyalás július közepén lesz.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.
szóljon hozzá!