
Ismét online térbe költöznek a kulturális programok Marosvásárhelyen. Archív
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen az ezer főre eső koronavírusos fertőzések száma meghaladta a 3 ezrelékes határt, ezért a hatályba lépő intézkedések betartása érdekében a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház meghirdetett előadásai március 28-ától kezdődően a következő rendelkezésekig elmaradnak.
2021. március 29., 15:302021. március 29., 15:30
Az erre az időszakra lemondott előadások jegyei írásbeli igénylés és a megvásárolt jegyek felmutatásával 2021. március 30-i határidővel visszaválthatók vagy előzetes helyfoglalással felhasználhatók az idei évad végéig bármely előadásra. Az online vásárolt jegyek esetében a kérvényt és a kérvényhez csatolt megvásárolt jegyet – fotózott vagy szkennelt formában – a secretariat@teatrunational.ro címre lehet benyújtani.
A Marosvásárhelyi Állami Filharmónia Facebook oldalán közli az érdekeltekkel, hogy hatóságok által bevezetett intézkedések miatt március 29. és április 11. között kénytelenek felfüggeszteni a közönséggel tartott hangversenyeket, de továbbra is online közvetítik a koncerteket az intézmény Facebook-oldalán, valamint Youtube csatornáján.
Az online vásárolt jegyek visszatérítéséért fel kell venni a kapcsolatot az Eventbook képviselőivel (telefonszám: 0730-826 087, hétfőtől péntekig, 10 és 18 óra között).
A készpénzzel vásárolt jegyek visszaválthatóak március 30. és április 2. között, hétfőtől péntekig 10-től 13 óráig, a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia pénztárában.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
szóljon hozzá!