
Képünk illusztráció
Fotó: Facebook/Kolozsvári Magyar Opera
Tekintettel arra, hogy Marosvásárhelyen az ezer főre eső koronavírusos fertőzések száma meghaladta a 3 ezrelékes határt, a hatályba lépő intézkedések betartása érdekében, valamint a színház további aktivitásának biztonságáért a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház meghirdetett előadásai március 28-ától kezdődően a következő rendelkezésekig elmaradnak.
2021. március 28., 14:582021. március 28., 14:58
2024. augusztus 19., 09:482024. augusztus 19., 09:48
Az erre a periódusra lemondott előadások jegyei írásbeli igénylés és a megvásárolt jegyek felmutatásával 2021. március 30-ai határidővel visszaválthatók, vagy előzetes helyfoglalással felhasználhatók az idei évad végéig bármely előadás alkalmával.
Az online vásárolt jegyek esetében a kérvényt és a kérvényhez csatolt megvásárolt jegyet – fotózott vagy szkennelt formában – a secretariat@teatrunational.ro címre lehet benyújtani. A jegypénztárnál vásárolt jegyek értéke személyesen, a színház jegypénztárában, hétköznapokon 11:00-18:00 óra között igényelhető vissza.
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház színészei biztonságos körülmények közt, az előírt szabályoknak megfelelően továbbra is folytatják alkotómunkájukat. A színház a közönséget érintő mindennemű változásról online felületein is értesíti nézőit. A színház tevékenységét érintő legfrissebb információk a színház holnapján valamint Facebook-oldalán elérhetők.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
Letette csütörtökön a hűségesküt és román állampolgár lett Dominic Fritz temesvári polgármester, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta, hogy az érettségin és a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáján 10-es átlagot elérő diákok pénzjutalomban részesüljenek.
Forgalomkorlátozásra lehet számítani a Kovászna megyei Maksánál egy közúti baleset miatt.
A befagyasztott orosz vagyon ügye halott – jelentette ki a magyar miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben az EU-csúcsra érkezve, hangsúlyozva: nem a háborút kell finanszírozni, hanem a békét.
Kisebb tömeg gyűlt össze csütörtökön a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának Patkó felőli bejáratánál, hogy a két éve történt épületomlás áldozataira emlékezzenek. Néma gyertyagyújtással és főhajtással idézték fel a történteket.
Befejeződött a felújítás, megnyitották a forgalom előtt a csíkszeredai Szentkirály és a Koós Károly utcákat, valamint a Hunyadi János utca bejáratát, amelyek Csíksomlyót kötik össze a Kalász-negyeddel.
Elkészült az alap, csütörtökön pedig le is terítették az első réteg aszfaltot arra az új útra, amely az Erőss Zsolt Aréna körüli parkolót tehermentesíteni a jövőben.
A kormány jóváhagyta 1,9 milliárd lej elkülönítését a költségvetési tartalékalapból az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) büdzséjének kiegészítésére, hogy bíztosítsa az egészségügyi ellátás finanszírozásának folytonosságát.
A szakszervezeti szövetségek több ezer tagja tüntet csütörtökön a Cotroceni-palota előtt a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
szóljon hozzá!