
Mike Levente, az MPP székelyudvarhelyi szervezetének elnöke. Archív
Fotó: Beliczay László
Elmarad a Magyar Polgári Párt Székelyudvarhelyi Szervezetének október 24-re tervezett közgyűlése – jelezte közleményben a szervezet.
2019. október 23., 16:352019. október 23., 16:35
2019. október 23., 17:572019. október 23., 17:57
„A Magyar Polgári Párt Országos Választmánya 2019. október 17-ei gyergyószentmiklósi ülésén visszavonta a korábbi választmányi elnök, Pethő István által alapszabályzat-ellenesen megszavaztatott szeptember 26-ai határozatait, köztük a 2/2019.09.26. számú határozatot. Mindezek értelmében az október 24-re, az alapszabályzat előírásainak figyelmen kívül hagyásával
A székelyudvarhelyi szervezet közgyűlésére, az alapszabályzat előírásainak megfelelően, a helyi elnökség által történő összehívás alapján, egy későbbi időpontban kerülhet sor.
A Párt Országos Elnöksége október 10-ei marosvásárhelyi ülésén ugyanakkor jogerősen elutasította a székelyudvarhelyi szervezetbe történő tagfelvételi kérelmeket” – olvasható a szerkesztőségünknek is elküldött közleményben.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
2 hozzászólás