
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Szemtanú sietett egy idős férfi segítségére Csíkszeredában, miután hétfőn a város központi részén, fényes nappal két fiatal eltulajdonította a több mint ezer lejt tartalmazó pénztárcáját. A rendőrség hivatalból indított eljárást az ügyben, egyik gyanúsítottat őrizetbe vették.
2022. február 24., 12:572022. február 24., 12:57
A hétfői bűncselekményről a Facebook közösségi oldalon megjelent beszámolót látva indított hivatalból eljárást a csíkszeredai rendőrkapitányság bűnügyi osztálya. Az eddigi vizsgálatok szerint február 21-én délben két, 18 és 24 éves fiatal Csíkszereda központi, forgalmas részén eltulajdonította egy 88 éves helyi férfi pénztárcáját, benne 1017 lejjel. Az esetnek több szemtanúja volt, egyikük pedig az elkövetők nyomába eredt, és sikerült visszaszereznie a „zsákmányt”.
A rendőrök azonosították a gyanúsítottakat, egyiküket, a 24 éves nőt pedig őrizetbe vették. Ügyészi felügyelet alatt folytatódnak a vizsgálatok a gyanúsítottak teljes bűnügyi tevékenységének feltérképezése érdekében – közölte e Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
Függetlenül attól, hogy a drónt eltérítették-e vagy sem, Moszkvát terheli a felelősség, ha egy Oroszországból indított drón Románia területére jut – jelentette ki vasárnap este Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet – jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
Medve jelenlétét jelezték vasárnap este az Oroszhegy községhez tartozó Tibódban, valamint Maroshévízen.
1943-ban április vége és május vége között szállították haza a keleti frontról a januári doni katasztrófa után megmaradt magyar katonákat. Nagy József történészt a veszteségekről, a székely részvételről és a román „hallgatás” okáról kérdeztük.
Nicușor Dan vasárnap a Facebook-oldalán bejelentette, hogy Geran-2 típusú orosz drón zuhant le péntek hajnalban Galacon.
Sok, a közelmúltban megjelent videójátékot kenterbe ver a tíz éve megjelent Uncharted: The Thief’s End. A Naughty Dog egyik zászlóshajója a mai napig elképesztő élmény, amihez azóta sem készült folytatás. Visszatekintő.
A Tábor, a Szarkakő és a Béke utcák esővíz-elvezető rendszerében is hasonló szennyeződéseket találtak, mint ami vasárnap délután megjelent a Nagy-Küküllőben – tájékoztat a székelyudvarhelyi helyi rendőrség.
1 hozzászólás