
A csíkszeredai helyi rendőrség egyik volt alkalmazottja kifogásolta a vele szembeni bánásmódot. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Nem tanácsolták el, hanem önként távozott a csíkszeredai helyi rendőrségtől – jelezte az a volt rendőr, aki szerint személyes okokból neheztelt rá az intézmény vezetője, megnehezítve munkáját. A helyi rendőrség igazgatója cáfolja a személyes problémákat, szerinte a volt alkalmazott nem végezte megfelelően a munkáját, több fegyelmi eljárás is volt ellene.
2023. április 11., 08:122023. április 11., 08:12
Farkas Róbert volt helyi rendőr azután kereste meg szerkesztőségünket, hogy egy héttel ezelőtt a csíkszeredai helyi rendőrségről írt cikkünkben a város polgármestere részéről elhangzott egy kijelentés, miszerint az állomány egyik tagját eltanácsolták, mert nem megfelelő hozzáállással végezte munkáját.
Az érintett szerint ez nem így történt, ő akart felmondani, végül a munkaszerződését közös megegyezéssel bontották fel. Ennek okait is fontosnak tartotta részletezni, szerinte ugyanis a helyi rendőrség igazgatójának nem megfelelő viszonyulása vezetett ide.
minden bizonnyal magánjellegű, nem szakmai okok miatt. Úgy érzem, a munkámat úgy végeztem, ahogy kellett, ezt tanúsították a kollégák is” – vélekedett.
Hozzátette, az intézmény igazgatója olyan apró hibákat próbált ellene fordítani, amelyeket más is ugyanúgy elkövetett, de nekik nem rótta fel ezeket, ezzel próbálva elérni, hogy távozzon onnan. Azt mondta, többször is rákérdezett ennek okára, de csak olyan válaszokat kapott, hogy a munkája nem megfelelő.
– elevenítette fel a történteket.
Farkas Róbert tavaly júliustól december közepéig dolgozott helyi rendőrként, ő nem vett részt a három hónapos képzésen, hanem a sikeres versenyvizsga után azonnal munkába állt. Dombi Gyula, a csíkszeredai helyi rendőrség igazgatója szerint ez nem befolyásolta a tevékenységét, a törvény azt írja elő, hogy az alkalmazástól számítva egy éven belül kell elvégezni a képzést, amelyekre a költségvetés függvényében küldik el a kollégákat.
aki szerinte nem végezte megfelelően a munkáját. „Más kollégák ellen is indultak fegyelmi eljárások, az övé egy picit súlyosabb eset volt. A legnagyobb baj az volt, hogy nem akart változni. Megbeszéltük többször, hogy mire van szükség, leültünk együtt a csapattal, leültem vele személyesen is, de ő nem akarta.
– magyarázta az igazgató.
Hozzátette, a volt rendőr kapott szóbeli, majd írásbeli figyelmeztetést, fizetésmegvonást, utána jött volna a következő lépés, és akkor azt mondta, nincs ereje ezt végigcsinálni, inkább elmenne – így történt a közös megegyezéssel történő távozása.
Az egészségügyi miniszter és a pénzügyi tárca vezetője jövő héten az Egyesült Államokba utazik elkezdeni a tárgyalásokat a Pfizer vállalat képviselőivel – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A húsvéthétfői bántalmazás ügyében Béres Norbert részletesen ismertette a történteket a Székelyhonnal. Elmondása szerint több ütés érte, az incidensben a Sepsi OSK szakmai stábjának tagjai is érintettek. A fociklub sportigazgatója is megszólalt.
A kormány öt stratégiai irányt jelölt ki a villamosenergia-ágazat fejlesztésére az árak csökkentése és az energiabiztonság javítása érdekében – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közlekedési baleset történt szerdán kora este Sepsiszentgyörgyön, két gépjármű ütközött, a baleset következtében pedig két személy kórházba került.
Nicușor Dan államfő szerdán közölte, hogy aláírta az ügyészségi vezetők kinevezéséről szóló dekrétumokat. Gill-Julien Grigore-Iacobici az egyetlen jelölt, akinek a kinevezését elutasította az elnök.
A nyugati államok kritikus infrastruktúrája elleni kibertámadást hárított el az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) partnerintézményeivel, köztük a Román Hírszerző Szolgálattal (SRI) közösen – adta hírül Nicușor Dan államfő.
Közösségi összefogással szerveznek jótékonysági estet április 11-én a gyergyószentmiklósi Godako rendezvényteremben. Az esemény célja támogatást nyújtani Kozma Gabriellának, akit sokan önkéntesként és segítőkész közösségi emberként ismernek.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szerdán 14 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
1 hozzászólás