
A jóhiszemű gazdáknak még az ellenőrzések során is lesz lehetősége korrigálni az esetleges hibákat, hiányosságokat
Fotó: Jakab Mónika
Megtekintik a támogatásigénylésekben feltüntetett parcellákat, ha szükséges, meg is mérik azokat, és feljegyzik az esetleges rendellenességeket az APIA munkatársai azokon az ellenőrzéseken, amelyeket az idei egységes mezőgazdasági támogatásokat igénylő gazdák körében végeznek.
2024. augusztus 06., 18:002024. augusztus 06., 18:00
A bukaresti főhatóság 204 Hargita megyei gazdát jelölt ki ellenőrzésre azok köréből, akik idén egységes mezőgazdasági támogatást igényeltek.
– tudtuk meg Haschi Andrástól, a Hargita Megyei Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA) vezetőjétől.
„Ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy kimegyünk terepre, és megnézzük a gazdák parcelláit.
– tájékoztatott Haschi András.
Fotó: Farkas Tamás
Az ellenőrzési szelvény a megye minden részére kiterjed, azaz
Az érintett gazdák közül 53 nagygazda, vagyis olyan mezőgazdász, aki 50 hektárnál nagyobb területtel rendelkezik – fűzte hozzá a megyei APIA igazgatója.
– nyugtatja meg az ellenőrzés miatt aggódó gazdákat Haschi András.
Fotó: Gecse Noémi
„Mi, ha rendellenességet találunk, elmagyarázzuk a gazdának, mi a gond. Ha lehetőség van orvosolni, akkor megadjuk neki erre a lehetőséget. Természetesen akkor, ha érezzük a gazda részéről is a jó szándékot, mert nem
Utóbbiba nem megyünk bele. De ha a gazdán látjuk a jóindulatot, akkor megtaláljuk a közös nevezőt, annak a módját, hogy korrigálni lehessen a hibát. Az az érdekünk, hogy az Európai Uniótól minél több pénzt le tudjanak hívni a gazdák, de nem bármi áron!” – fogalmazott a megyei mezőgazdasági intervenciós és kifizetési ügynökség vezetője.
A terepellenőrzések mellett hamarosan, várhatóan ősz elején elkezdődik a támogatásigénylésekben feltüntetett földterületek műholdas ellenőrzése is – tudtuk meg.
Az intézménynél ugyanis általában abban bíznak minden évben, hogy összterületben elérik az előző évben jegyzett méretet, vagy az csak minimális mértékben csökken, a növekedés azonban szokatlannak számít. Hargita megyében 2800 hektárral nőtt idén ez az összterület, ami egyébként nem számottevő növekedés, tekintve, hogy összesen több mint 180 ezer hektár területre igényeltek támogatást a gazdák.
Fotó: Pinti Attila
– válaszolta érdeklődésünkre Haschi András.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
szóljon hozzá!