
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei közlekedésrendészet munkatársai közúti ellenőrzéseket tartottak kedd reggel a megye több pontján azzal a céllal, hogy leellenőrizzék a közszállítási vállalatok járműveit és a járványügyi intézkedéseket magába foglaló 55-ös törvény betartását.
2020. november 03., 20:012020. november 03., 20:01
A rendőrség keddi akciójának legfontosabb célja az volt, hogy leellenőrizzék, a személy- és áruszállító cégek betartják-e a 2020/55-ös jogszabályban foglalt előírásokat a rend szerinti-, illetve a különjárataikon, azaz viselnek-e az utasok és a gépkocsivezetők védőmaszkot, betartják-e az előírt távolságot.
– figyelmeztet a rendőrség sajtóoszálya. Az akció alatt ötven járművet és hetvenöt személyt ellenőriztek le a közlekedésrendészet munkatársai. Ennek során 21 esetben róttak ki bírságot, amelyből 11 esetben a 2020/55-ös törvényben rögzített, a COVID-19 világjárvány enyhítésére és leküzdésére irányuló intézkedések megszegése miatt.
További két bírságot azért róttak ki, mert megszegték a 2012/69-es kormányrendeletbe foglalt, a közszállítás körülményeire vonatkozó előírásokat. A többi bírságot pedig szintén a közlekedési rendészethez tartozó előírások megszegése miatt rótták ki a rendőrök – tájékoztatott a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtófelelőse. Emlékeztetnek, továbbra is kötelező betartani az előírt fizikai távolságot, illetve kötelező a védőmaszk viselete a közszállítási eszközökön is.
Nicu Ștefănuță európai parlamenti képviselő, az EP alelnöke budapesti találkozót kezdeményezett Magyar Péter miniszterelnökkel, valamint Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszterrel.
Bejelentette Viorel Buruș kedden délután egy Facebook-videóban, hogy kilép az AUR-ból, mert már nem tud azonosulni a párt céljaival és irányvonalával. A hargitai szervezet alapítója ugyanakkor nem tervezi feladni a politizálást.
Megkezdődött a felszíni, légi és víz alatti fenyegetések észlelésére alkalmas védelmi rendszer telepítése a konstancai katonai kikötőben – jelentette be kedden Mihai Panait altengernagy, a haditengerészet vezérkari főnöke.
Elhárították kedd délután azt a meghibásodást, ami miatt Sepsiszentgyörgy belvárosában, továbbá több egészségügyi intézményben is szünetelt a vízszolgáltatás.
Megműtötték a vadászrepülő-baleset pilótáját kedden, a beavatkozás sikeres volt, a pilóta teljes felépülése várható.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden közölte, hogy bűnvádi eljárást indított Cristina Trăilă kormányfőtitkár-helyettes ellen befolyással üzérkedéshez nyújtott bűnsegély gyanújával.
Több mint 1500 köbméter faanyagot, négy járművet, két motorfűrészt és három fejszét foglalt le a Hargita megyei rendőrség az év első hét hónapjában. Az erdészeti ellenőrzéseken 93 bírságot is kiszabtak, összesen 342 ezer lej értékben.
Egyelőre nem születhet döntés a minimálbér összegéről, mert az annak megállapítását megalapozó jelentés csak október 20-áig készül el – közölte Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter kedden.
Az állatok bántalmazásától az elhanyagolásig számos ügyben intézkedtek a Hargita megyei állatvédelmi rendőrök az év első hét hónapjában. 24 büntetőeljárás indult, 217 kihágást állapítottak meg, és 12 veszélyben lévő állatot helyeztek menhelyre.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) közel 20 megyében.
szóljon hozzá!