
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei közlekedésrendészet munkatársai közúti ellenőrzéseket tartottak kedd reggel a megye több pontján azzal a céllal, hogy leellenőrizzék a közszállítási vállalatok járműveit és a járványügyi intézkedéseket magába foglaló 55-ös törvény betartását.
2020. november 03., 20:012020. november 03., 20:01
A rendőrség keddi akciójának legfontosabb célja az volt, hogy leellenőrizzék, a személy- és áruszállító cégek betartják-e a 2020/55-ös jogszabályban foglalt előírásokat a rend szerinti-, illetve a különjárataikon, azaz viselnek-e az utasok és a gépkocsivezetők védőmaszkot, betartják-e az előírt távolságot.
– figyelmeztet a rendőrség sajtóoszálya. Az akció alatt ötven járművet és hetvenöt személyt ellenőriztek le a közlekedésrendészet munkatársai. Ennek során 21 esetben róttak ki bírságot, amelyből 11 esetben a 2020/55-ös törvényben rögzített, a COVID-19 világjárvány enyhítésére és leküzdésére irányuló intézkedések megszegése miatt.
További két bírságot azért róttak ki, mert megszegték a 2012/69-es kormányrendeletbe foglalt, a közszállítás körülményeire vonatkozó előírásokat. A többi bírságot pedig szintén a közlekedési rendészethez tartozó előírások megszegése miatt rótták ki a rendőrök – tájékoztatott a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtófelelőse. Emlékeztetnek, továbbra is kötelező betartani az előírt fizikai távolságot, illetve kötelező a védőmaszk viselete a közszállítási eszközökön is.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
szóljon hozzá!