
Fotó: Veres Nándor
A koronavírusos esetek számának jelentős csökkenése lehetővé tette bizonyos visszarendeződési lépések megtételét az egészségügyi intézményekben, így ismét nagyobb hangsúlyt kaphat a más megbetegedésben szenvedő páciensek ellátása. A csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházban is számottevően visszaesett a Covid-betegek száma.
2021. december 10., 18:262021. december 10., 18:26
2021. december 12., 21:552021. december 12., 21:55
A koronavírus-járvány helyi megjelenésétől, 2020. április 8-tól mostanáig 2690 Covid-beteget láttak el a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban, közülük 311 páciens hunyt el. Az intézmény pénteki beszámolója szerint
A legtöbben 2021. október 24-én hunytak el, akkor egy nap alatt hét, a fertőzéssel összefüggésbe hozható haláleset történt.
Pénteken 26 koronavírusos pácienst láttak el a kórházban, közülük négy beteg szorult intenzív terápiás ellátásra és 21 oxigénes légzéstámogatásra. Jó hír továbbá, hogy
A belgyógyászati- és a gasztroenterológiai osztályok – amelyek átálltak korábban Covid-ellátásra – visszatértek specifikus tevékenységükhöz. December 13-tól a bőrgyógyászati osztályról a fertőző betegségek osztályára kerül vissza a nem Covidos fertőző betegségekben szenvedő páciensek ellátása. A Covid intenzív terápiás részlegen az ágyak száma tízről négyre csökkent. A gyermekgyógyászati osztályon szintén 10-ről 4-re csökkent a Covid-betegek ellátására fenntartott ágyak száma.
A koronavírus gyanújával kórházba kerülő betegeket a tüdőgyógyászati osztályon és a belgyógyászati osztályon látják el. A poszt-Covid szindróma miatt kezelésre szoruló betegeket a tüdőgyógyászati osztályon, a belgyógyászati osztályon és a fertőző betegségek osztályán kezelik. Felhívják továbbá a figyelmet, hogy
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Székelyudvarhelyi Városi Kórházban 31 igazoltan koronavírus-fertőzött pácienst kezeltek pénteken Zörgő Noémi sajtószóvivő tájékoztatása szerint. Mint részletezte, közülük
Az intenzív osztályon öt beteget kezelnek, közülük négyet intubáltak. Emellett az osztályokon 18-an szorulnak oxigénnel történő légzéstámogatásra.
Ebben az egészségügyi intézményben is folyamatban van a visszarendeződés, a szóvivő szerint mintegy 80 százalékban már a járvány előtti helyzetnek megfelelően látják el a betegeket.
A Covid-páciensek többségét a fertőző osztályon kezelik, a számukra fenntartott intenzív terápiás helyek számát pedig tízről hatra csökkentették. Emellett előjegyezték már azokat a műtéteket is, amelyeket korábban el kellett halasztani.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
1 hozzászólás