
Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Vajda János
Abból kiindulva, hogy az elmúlt négy napban országos szinten folyamatosan nőtt a koronavírussal fertőzöttek száma, Lorenzovici László egészségügyi menedzser szerint ki lehet jelenteni, hogy elkezdődött a koronavírus járvány harmadik hulláma.
2021. február 25., 16:462021. február 25., 16:46
2021. február 25., 16:472021. február 25., 16:47
Facebook-bejegyzésében az egészségügyi szakember arra is kitért, hogy
Példaként említette a környező országokat, hangsúlyozva, hogy ott rosszabb a helyzet. Magyarországon 68 százalékkal nőtt a fertőzöttek száma, míg Szlovákiában és Csehországban nagyon nagy gondok vannak. Lorenzovici László
Maros megyében, az elmúlt huszonnégy órában 52 új koronavírusos esetet azonosítottak, ezzel a fertőzött személyek száma elérte az 17 853-at. A prefektúra friss jelentése szerint 144 beteget kezelnek jelenleg a kórházban, illetve teszteredményére vár 26 személy. Otthonában gyógyul 36 koronavírussal fertőzött személy és karanténban vannak 1179-en. A járvány kezdete óta 592 személy veszítette életét Maros megyében a koronavírus-fertőzéssel összefüggésbe hozhatóan.

Az elmúlt huszonnégy órában 3923 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, az új esetekkel 791 971-re nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
2 hozzászólás