
Fotó: Gecse Noémi
Elkezdte pénteken a Román Posta az újraszámolt nyugdíjakról szóló határozatok kézbesítését – tájékoztatott közleményben a vállalat.
2024. augusztus 16., 13:392024. augusztus 16., 13:39
2024. augusztus 16., 16:402024. augusztus 16., 16:40
Pénteken a kora reggeli órákban tízezer postás indult útnak eljuttatni a „régóta várt dokumentumokat” a nyugdíjasoknak.
mintegy 4,6 millió dokumentumot, naponta átlagosan 500 ezer borítékot. A vállalat biztosította a közvéleményt: megtett minden intézkedést azért, hogy a nyugdíjak újraszámításáról szóló határozatok eljussanak a nyugdíjasokhoz.
Amennyiben egy nyugdíjas a postás érkezésének időpontjában nincs otthon, az irat átadható egy családtagnak vagy más rokonnak. Ha családtag vagy más rokon sem tartózkodik a lakásban, a nyugdíjas később személyesen átveheti a határozatot a lakcíméhez tartozó postahivatalban – írja az Agerpres hírügynökség a Román Posta közlésére hivatkozva.
A szerdai kormányülést követő sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter elmondta, hogy a nyugdíjak 82,56 százaléka, azaz több mint 3,8 millió időskori juttatás nő az újraszámolás nyomán, a növekedés átlagos mértéke 622 lej. Simona Bucura-Oprescu közlése szerint
Az összesen 4 609 830 nyugdíjból 3 806 270-nek (82,56 százalék) emelkedett az összege az újraszámolás nyomán. Míg júniusban az átlagnyugdíj 2250 lej volt, szeptemberben ez 2761 lejre nő. A növekedés átlagos mértéke 622 lej – sorolta az adatokat a miniszter.
A tárcavezető beszámolt arról is, hogy
1 960 012 nyugdíj 1 lej és 500 lej közötti összeggel,
1 033 580 nyugdíj 501 és 1000 lej közötti,
721 360 nyugdíj 1001 és 2000 lej közötti,
83 637 nyugdíj 2001 és 3000 lej közötti,
7681 nyugdíj pedig 3000 lejen felüli összeggel nő.
Az újraszámolás nyomán egyetlen juttatás összege sem csökken – hangsúlyozta a miniszter.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
szóljon hozzá!