
Fotó: Veres Nándor
Noha a múlt héten szerették volna kialakítani Csíkszereda legújabb körforgalmát, az ismétlődő esőzések nem tették lehetővé a szükséges burkolatfestést, így a tervezett változtatás elmaradt. Most azonban elkezdődött a körforgalom kialakítása.
2021. június 22., 11:312021. június 22., 11:31
2021. június 22., 14:272021. június 22., 14:27
Szerdán elkezdődött az útfestés és a körforgalom kialakítása, a nap folyamán pedig a helyükre kerülnek a körívet jelző elemek, és kihelyezik a forgalmi táblákat a Hunyadi János utcában, a Szék út felé vezető leágazásnál.
Fotó: Veres Nándor
Az új körforgalom egyelőre ideiglenes jellegű, a tesztidőszak után elemzik a forgalmi változtatás tapasztalatait, és döntenek arról, hogy véglegessé alakítják, vagy megoldást keresnek – ismertette korábban Korodi Attila polgármester.
Fotó: Veres Nándor
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
A pedagógusok bojkottja miatt a márciusi próbaérettségi eredményei Háromszéken nem mérvadóak. A végzősök kevesebb mint fele vizsgázott, miközben a szakszervezetek már a következő sztrájkhullámot készítik elő az oktatási minisztérium tervei miatt.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
Az elsőt 1995-ben hozták tető alá, egy évvel azt követően, hogy a mostani társszervezője, a Pro Cantus Egyesület, illetve kamrakórus létrejött. Pénteken és szombaton Kézdivásárhelyen tartják a Felsőháromszéki Kórusfesztivál 29. kiadását.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
szóljon hozzá!